آمریکا - آرشیو

مجلس سیاست­گذاری امنیت ملی عراق درباره امضاى توافق‌نامه تصمیم می‌گیرد

یکی از نمایندگان حاضر در این نشست که نخواست نامش فاش شود خبر داد که به زودی طرح امضای توافق­نامه امنیتی در مجلس سیاست­گذاری امنیت ملی که در آن مقام­های ارشد عراقی از جمله رئیس جمهوری و نخست­وزیر حضور دارند، به رای گذاشته خواهد شد.

ادامه مطلب

گاردين: جمهوریخواهان دوباره رهبری مستقیم خود را باز خواهند یافت

تاکتیک سیاسی به ما می­گوید، اوباما و هم­فکران و مشاورانش با این شیوه‌ای که اتخاذ کرده­اند باعث شده­اند که ضد امریکایی­ها به سمتشان جذب شوند و این می­تواند برای اتباع امریکایی احساس خطر ایجاد کرده و ورق را به طور کامل برگرداند.

ادامه مطلب

ديلى تلگراف: من هیچ پشیمانی نسبت به سخنانم در جنگ خلیج فارس نمی­کنم

من در نخستین روز جنگ دوم خلیج فارس حرف مهمی را بر زبان راندم، در آن موقع گفتم بسیار سریع معروف خواهیم شد. اکنون برخی فرماندهان مرا بابت آن اظهارات و دفاعم از آن جنگ مورد انتقاد قرار می­دهند...

ادامه مطلب

دنور پست: باراک اوباما برای ریاست جمهوری

در این 16 روز باقی مانده به آغاز انتخابات ریاست جمهوری امریکا، یکی از فعالان ستادهای انتخاباتی ما را به ابتدای دو سال گذشته­ای که بحران بر دوران ریاست جمهوری جورج بوش، رئیس جمهوری فعلی امریکا سایه انداخت، برد. در آن زمان آمریکایی­ها تنها ترجیح می­دادند تغییری صورت بگیرد...

ادامه مطلب

حزب حاکم کانادا باز هم دولت تشکيل مى‌دهد

بنا بر پیش­بینی­ها به احتمال فراوان حزب محافظه‌کار به رهبری استفان هاربر، نخست وزير فعلی کانادا در انتخابات عمومى اخير در اين کشور پيروز نهايى خواهد بود، اما آرا اين حزب براى به دست آوردن اکثريت پارلمان بر اساس پيش بينى‌ها به حد نصاب نمى‌رسد.

ادامه مطلب