نظرسنجی ها شانسی برای رئیس جمهوری فعلی امریکا انتظار ندارند

مقبولیت بسیار پایین بایدن در برابر آرای بسیار بالای ترامپ

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰ کد : ۲۰۱۹۷۳۲ اخبار اصلی آمریکا
بایدن در آغاز دور دوم ریاست جمهوری ۸۲ ساله خواهد بود و ترامپ نیز در صورت به قدرت رسیدن در ژانویه ۲۰۲۵، ۷۸ ساله خواهد شد. با این حال، برخلاف بایدن، اکثر پاسخ دهندگان (۵۴ درصد) معتقدند که ترامپ از نظر ذهنی به اندازه کافی برای ریاست جمهوری آماده است. ۶۴ درصد به آمادگی جسمانی او اعتماد دارند. در حالی که ۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که بایدن شرایط ذهنی لازم برای این مقام را ندارد و ۶۲ درصد نیز معتقدند که آمادگی جسمانی لازم برای انجام این کار را ندارد. با این حال، از میان کسانی که باور ندارند بایدن از توانایی لازم برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برخوردار است، ۱۲ درصد گفتند که قطعاً یا احتمالاً به او رای خواهند داد.
مقبولیت بسیار پایین بایدن در برابر آرای بسیار بالای ترامپ

نویسنده: آلیوشا هوبر

دیپلماسی ایرانی: بر اساس نظرسنجی اخیر واشنگتن پست و شبکه تلویزیونی ABC، تنها دو هفته پس از اعلام کاندیداتوری مجدد جو بایدن برای ریاست جمهوری، وی در وضعیت بدی قرار داشته است و در مورد آمادگی روحی و جسمی او تردیدهایی وجود دارد. حتی در میان پاسخ دهندگانی که بیشتر طرفدار دموکرات ها هستند، 58 درصد گفته اند که کاندیدای متفاوتی را می خواهند که از جانب این حزب نامزد شود.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق، بهترین جایگاه را در رقابت درون حزبی دارد: 43 درصد از جمهوری‌خواهان و مستقل‌های متمایل به جمهوری‌خواه، ترامپ را به‌عنوان گزینه‌ای برای نامزدی انتخاب کردند، در حالی که 20 درصد، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا را ترجیح دادند. میزان آرای همه نامزدهای دیگر 2 درصد یا کمتر است. 

بایدن در حال حاضر در میان گروه هایی که در سال 2020 با اکثریت زیادی از او حمایت کردند، محبوبیت اندکی دارد: 26 درصد از رای دهندگان زیر 30 سال، 42 درصد از بزرگسالان غیرسفیدپوست، 41 درصد از شهرنشینان و 46 درصد از افراد فاقد گرایش مذهبی.

بایدن در آغاز دور دوم ریاست جمهوری 82 ساله خواهد بود و ترامپ نیز در صورت به قدرت رسیدن در ژانویه 2025، 78 ساله خواهد شد. با این حال، برخلاف بایدن، اکثر پاسخ دهندگان (54 درصد) معتقدند که ترامپ از نظر ذهنی به اندازه کافی برای ریاست جمهوری آماده است. 64 درصد به آمادگی جسمانی او اعتماد دارند. در حالی که 63 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که بایدن شرایط ذهنی لازم برای این مقام را ندارد و 62 درصد نیز معتقدند که آمادگی جسمانی لازم برای انجام این کار را ندارد. با این حال، از میان کسانی که باور ندارند بایدن از توانایی لازم برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برخوردار است، 12 درصد گفتند که قطعاً یا احتمالاً به او رای خواهند داد. این رقم برای یک نامزد بالقوه ریاست جمهوری، رقمی بسیار پایین و ناامیدکننده محسوب می شود.

اکثر پاسخ دهندگان بر این باورند که ترامپ باید به دلیل تلاش هایش برای براندازی نتیجه انتخابات 2020 محاکمه شود. اکثریت همچنین انتظار دارند که او به دلیل نقشش در حمله به ساختمان کنگره در واشنگتن (54 درصد) و به دلیل عدم برخورد درست با اسناد محرمانه (همچنین 54 درصد) باید محکوم شود.

منبع: تاگس اشپیگل / تحریریه دیپلماسی ایرانی

کلید واژه ها: جو بایدن دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری امریکا انتخابات امریکا حزب دموکرات حزب جمهوری خواه محبوبیت بایدن محبوبیت ترامپ


( ۴ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۱:۲۹
تا انتخابات یکسال ونیم وقت باقی است۔گرچه هر دو در انتخابات ثبت نام کردهاند ولی هیچ قطعیتی از اینکه در انتخابات حتی در مرحله مقدماتی هم حاضر شوند وجود ندارد۔ممکن است به علتی انصراف بدهند۔ نظر سنجی ها نشان میدهد ببیشتر از هفتاد درصد هر دورا بعلت سن نا مناسب میدانند ۔ نظرسنجی های سازمانهای مختلف نتیجه های متفاوت نشان میدهد۔نظر سنجی ها گرایش تبلیغاتی هم دارند۔