نشست خبری نتانیاهو و مقام روس؛ اختلاف‌نظر مشهود درباره ایران

۰۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۳ کد : ۱۹۸۴۴۰۶ سرخط اخبار

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در حالی در نشست خبری مشترک پیش از انجام مذاکرات در فلسطین اشغالی شرکت کردند که اختلاف‌نظر درباره موضوع ایران مشهود بود.
به گزارش افکارنیوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «نیکولای پتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه امروز (دوشنبه) پیش از انجام مذاکرات رسمی، در نشست خبری مشترک کوتاهی در فلسطین اشغالی شرکت کردند.

اخبار سیاسی- نتانیاهو به عنوان اولین سخنران با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: «اقدامات ضروری برای ممانعت از حضور نیروهای ایرانی در مرزهای اسرائیل را اجرا می‌کنیم».

وی با قدردانی از موضع رئیس‌جمهور روسیه در حمایت از امنیت رژیم صهیونیستی، گفت: «روابط بین مسکو و تل‌آویو خوب است».

پتروشف نیز با بیان اینکه مسکو توجه ویژه‌ای به امنیت تل‌آویو دارد، تصریح کرد: «ملاقات با مقامات اسرائیلی روی مسائل منطقه‌ای، مخصوصا سوریه تمرکز می‌کند».

این در حالی است که نتانیاهو پیشتر تاکید کرده بود موضوع ایران در اولویت گفت‌وگوها با این مقام عالی‌رتبه امنیتی روس است اما پتروشف تاکید کرد که سوریه در دستورکار آنها قرار دارد.

این مسئله مورد توجه رسانه‌های صهیونیستی نیز قرار گرفته و نوشتند: «در حالی که نتانیاهو از وجود تهدید فوری و ترس از حضور ایران در سوریه صحبت کرد اما پتروشف فقط درباره جنگ با تروریست‌ها در سوریه صحبت کرده و یک کلمه هم درباره ایران نگفت».

کلید واژه ها: ایران و اسرائیل اسرائیل و روسیه ایران و روسیه


( ۱ )

نظر شما :