کامرون: نخست‌وزیر جدید انگلیس از فردا کار خود را آغاز می‌کند

۲۳ تیر ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۰ کد : ۱۹۶۱۱۶۱ سرخط اخبار

دیوید کامرون اعلام کرد که انگلیس از فردا (چهارشنبه) نخست وزیر جدیدی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت که روز چهارشنبه بعد از جلسه پارلمان برای تقدیم استعفای خود به کاخ باکینگهام خواهد رفت.

به این ترتیب ترزا می، وزیر کشور فعلی و رهبر حزب محافظه کار از روز چهارشنبه نخست وزیر بریتانیا خواهد شد.

پس از اظهارات دیوید کامرون، حزب محافظه کار اعلام کرد که می به عنوان رهبر جدید حزب انتخاب شده است. کامرون گفت که به طور کامل از رهبری ترزا می حمایت می کند.

به گزارش بی.بی.سی، پیشتر آندره آ لدسام، تنها رقیب باقی مانده ترزا می از رقابت برای رهبری حزب حاکم محافظه کار بریتانیا کناره گیری کرده بود.

لدسام گفت، با توجه به این که حمایت تنها ۲۵ درصد از نمایندگان حزب در پارلمان را دارد، به این نتیجه رسیده که نخواهد توانست دولتی متحد و قوی برای رهبری روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تشکیل دهد.

او گفت که انگلیس در شرایط فعلی به انتخاب فوری یک نخست وزیر قدرتمند احتیاج دارد و در این راستا او از می حمایت خواهد کرد.

می پیش از همه پرسی اخیر از حامیان باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بود اما پس از رأی گیری گفت که همه باید به نتیجه آن احترام بگذارند و قول داد که به عنوان نخست وزیر، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.

او قول داده که در مذاکره با رهبران اتحادیه اروپا، برای به دست آوردن بهترین توافق برای حفظ منافع انگلیس پس از خروج از اتحادیه تلاش کند.

همزمان با کنار کشیدن لدسام از رقابت برای رهبری حزب محافظه کار، آنجلا ایگل، یکی از نمایندگان پارلمان از حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت، رسما اعلام کرد که جرمی کوربین، رهبر حزب را به چالش می کشد.

او مطابق مقررات داخلی حزب کارگر، با جلب حمایت تعداد زیادی از نمایندگان حزب در پارلمان خواهان برگزاری انتخابات رهبری حزب شده است.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا کامرون


نظر شما :