وزیر خارجه عربستان:

حرف و عمل مقامات ایران یکی نیست

۰۲ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۷:۵۱ کد : ۱۹۱۶۵۱۶ سرخط اخبار

وزیر خارجه عربستان در اظهاراتی در ترکیه مدعی شد که حرف و عمل مقامات ایران یکسان نیست.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه "عرب نیوز " سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان روز چهارشنبه در پاسخی مکتوب به سوال روزنامه " عرب نیوز" در آنکارا ضمن اعلام این مطلب مدعی شد که دولت ریاض جامعه جهانی شامل اتحادیه عرب و سازمان ملل را در جریان دستگیری یک گروه جاسوسی وابسته به ایران قرار داده تا اقدامات لازم را علیه ایران صورت دهند.

الفیصل وجود گروه های جاسوسی ایران در کشورش را نشانی از سیاست و رویکرد خصمانه ایران نسبت به عربستان دانست.

عربستان هفته گذشته اعلام کرد که یک گروه 10 نفره جاسوسی وابسته به ایران را که شامل 8 شهروند سعودی ، یک ترک و یک لبنانی است، دستگیر کرده است؛ اما ایران این اتهام را رد کرده است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه گفت که چند روز پیش با وزیر خارجه ایران دیدار کرده و همتای ایرانی اش در این دیدار تمایل ایران را برای داشتن روابط خوب با ریاض به اطلاع وی رسانده است.

اما وزیر خارجه عربستان افزود: آنچه که ما می خواهیم تحقق عملی این حرف های وزیر خارجه ایران است، اما از حرف تا عمل مقامات ایران فاصله بسیار است و همواره در حرف چیزی می گویند اما در عمل کار دیگری می کنند.

سعود الفیصل به همراه یک هیات سعودی با سرپرستی شاهزاده سلمان ولیعهد عربستان به ترکیه سفر کرده است. وی همچنین روابط ریاض – آنکارا را نزدیک و در حال گسترش خواند.

گفتنی است در اسفند ماه سال گذشته نیز دولت عربستان اعلام کرد 18 تن از اتباع خود را به اتهام جاسوسی برای ایران دستگیر کرده است . ایران هر گونه ارتباط با این افراد را تکذیب کرده است.

ایران و عربستان در سال های گذشته بر سر موضوعاتی چون عراق ، اوضاع لبنان و در این اواخر در سوریه عملا در یک صف آرایی استراتژیک در مقابل هم قرار دارند.

کلید واژه ها: عربستان وزیر خارجه جاسوسی


نظر شما :