سیدحسن نصرالله: انگشت مقاومت روی ماشه است

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۵ کد : ۱۹۱۵۶۲۰ سرخط اخبار

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه مقاومت در آمادگی کامل قرار دارد گفت: ما در هر جنگی که در آینده رخ دهد، پیروز خواهیم بود و همه باید بدانند که نباید هیچ محاسبه اشتباهی بکنند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به موضوعات مختلفی نظیر مسأله فلسطین، درگیر ی ها در سوریه و مداخله جویی های برخی جناخ های خارجی در این درگیری ها پرداخت.

 

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر کسی در منطقه یا لبنان گرفتار این توهم شده باشد یا گمان کند که مقاومت لبنان به دلیل تحولات سوریه و عراق یا فشارها علیه ایران ضعیف شده و یا در زمان ضعف خود به سر می برد و متزلزل شده، به شدت در اشتباه است. ما در آمادگی کامل قرار داریم.

 

سید حسن نصرالله به رژیم صهیونیستی درباره مبادرت ورزیدن به هرگونه ماجراجویی جدید در لبنان هشدار داد و افزود: مقاومت لبنان آماده دفاع است.

 

وی تاکید کرد: ما در هر جنگی که در آینده رخ دهد، پیروز خواهیم بود و همه باید بدانند که هیچ محاسبه اشتباهی نکنند.

 

 

4

 

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: به تازگی بسیج تبلیغاتی و رسانه ای گسترده ای علیه ما آغاز شده است تا مواضع و رفتار ما را مخدوش کند و به آن ضربه بزند ولی عوامل آن در تحقق اهداف مد نظر ناکام ماندند و ناکام باقی خواهد ماند.

 

نصرالله تاکید کرد، اخبار منتشر شده درباره کاروان شهدای وابسته به حزب الله در سوریه، دروغ محض است.

 

وی گفت: ما در هیچ زمانی شهدای خود را مخفی نمی کنیم و اخبار منتشر شده درباره کاروان شهدای حزب الله در سوریه بخشی از جنگ تبلیغاتی علیه ما و دروغ پردازی تعمدی و مغرضانه است. هر کسی از ما در هر مکانی شهید شود، به طور علنی وی را تشییع جنازه و به آن افتخار می کنیم.

 

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ادعای صهیونیست ها مبنی بر سرنگون کردن هواپیمای بدون خلبانی که از داخل لبنان وارد اراضی اشغالی شده بود، تأکید کرد: رسانه های صهیونیستی، کارشناسان اسرائیلی و ناظران به صورت مستقیم حزب الله را به این افتخار که ما مدعی آن نبودیم، متهم کردند! برخی طرف های لبنانی نیز به صورت مستقیم حزب الله را مسئول ارسال این هواپیما دانسته و حملاتشان را آغاز کردند.

 

به گزارش شبکه خبری العالم، سید حسن نصرالله تأکید کرد: حزب الله در حال حاضر این نوع هواپیما را ارسال نکرده و با توجه به حساسیت اوضاع منطقه با صدور بیانیه ای دقیق ارسال این هواپیما را تکذیب کرد.

 

وی افزود: اکنون سئوال بزرگ اینجا است که اگر حزب الله این هواپیما را نفرستاده، پس چه کسی مسئول ارسال آن است؟ تا این لحظه صهیونیست ها فیلم یا صحنه ای ضبط شده از سرنگونی هواپیمای مورد ادعا را ارائه نکرده اند و در رسانه ها اعلام نشده که آیا آن ها لاشه هواپیمای ادعایی را یافته اند یا خیر.

 

سید حسن نصرالله تأکید کرد: همگان می دانند که حزب الله این شجاعت را دارد که مسئولیت هرکاری را که انجام می دهد، برعهده بگیرد؛ به ویژه این که اگر آن کار ضد دشمن صهیونیستی باشد. این اتهامات برای ما اهمیتی ندارد و آنچه درباره این هواپیما گفته شد، از ارسال هواپیمای ایوب به تأسیسات «دیمونا» که حزب الله مسئولیت آن را برعهده گرفت، مهم تر نیست.

 

سید حسن نصرالله با بیان این که دلیلی برای تأیید ماجرای ورود هواپیمای بدون خلبان به اراضی اشغالی از لبنان وجود ندارد، اظهار داشت: حزب الله هیچ گاه کاری را که انجام داده، تکذیب نکرده است؛ حال هر کسی که بخواهد باور کند یا نکند، به خود او مربوط است.

 

 

4 فرضیه درباره هواپیمای ادعایی

 

 

وی تأکید کرد: صهیونیست ها تجهیزات راداری و اطلاعاتی قدرتمندی دارند ولی تا این لحظه نتوانسته اند مسیر هواپیما و محل ارسال آن را مشخص کنند. فرضیه های بسیاری وجود دارد و یکی از فرضیه های مطرح شده از سوی تحلیل گران صهیونیست آن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران این هواپیما را ارسال کرده است که این فرضیه غیرواقعی و غیرممکن است.

 

سید حسن نصرالله افزود: فرضیه دوم آن است که بگوییم یک طرف دوست فلسطینی یا لبنانی در لبنان به توانایی ارسال این هواپیمای کوچک به فضای فلسطین اشغالی دست یافته است. ما اطلاعی از این موضوع نداریم و به دنبال این طرف می گردیم.

 

سید حسن نصرالله گفت: فرضیه سوم آن است که یک طرف غیر دوست و غیراسرائیلی بدون اطلاع این رژیم و حزب الله این هواپیما را از لبنان یا اراضی غیرلبنانی ارسال کرده است؛ به این منظور که رژیم صهیونیستی، حزب الله را متهم کند و به صورت مستقیم واکنش نشان دهد و حزب الله را به درگیری با این رژیم بکشاند.

 

وی ادامه داد: فرضیه چهارم آن است که رژیم صهیونیستی این هواپیما را وارد حریم هوایی لبنان کرده و سپس به فلسطین اشغالی بازگردانده و آن را سرنگون کرده باشد تا از این راه چند هدف روانی و سیاسی به دست آورد.

 

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: لبنانی ها باید این فرضیه ها را بررسی کنند. برخی حزب الله را متهم می کنند ولی این اشتباه است. از گروه های سیاسی خاص که خود را در جایگاه طرف های متخاصم قرار داده اند، می خواهم مسائلی را که مربوط به رژیم صهیونیستی است به بازی نگیرند. گاهی برخی از رجال در این گونه مسائل منطقشان در حد کودکان است. نشانه هایی نگران کننده در منطقه وجود دارد.

 

سیدحسن نصرالله مسئولان گروه های فلسطینی در غزه را به هوشیاری فراخواند و هشدار داد: تلاش هایی از سوی آمریکا و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در خصوص مسأله فلسطین وجود دارد تا شرط هایی جدید را بر فلسطینی ها تحمیل کنند ولی در این زمینه ترسی وجود ندارد زیرا معمولا هنگامی که برای تحمیل این گونه شروط حرکتی صورت می گیرد، صهیونیست ها با تجاوزگری پیش دستی می کنند؛ امری که موجب بروز شجاعت و پایداری فلسطینی ها می شود.

 

 

"انگشت مقاومت روی ماشه است"

 

دبیرکل حزب الله لبنان به دشمن صهیونیستی و حامیان آن در خصوص «ارتکاب هرگونه حماقت ضدلبنان» هشدار داد و گفت: مقاومت با وجود هر آنچه در خصوص مشغولیت ها گفته می شود، بیدار است. انگشت مقاومت روی ماشه قرار دارد و از اراضی و ملت لبنان دفاع می کند.

 

سید حسن نصرالله گفت: مخالفان سوریه ضعیف تر از آن هستند که حکومت بشار اسد را با اقدام نظامی ساقط کنند.

 

وی در عین حال هشدار داد: اگر زیارتگاه زینبیه که آرامگاه نوه پیامبر است، آسیب ببیند آتش انتقامی مهارنشدنی شعله ور خواهد شد.

 

خبرگزاری فرانسه به نقل از سیدحسن نصرالله گزارش داد: تعداد زیادی از آن ها (شورشیان) برای تسخیر روستاهایی که سکنه لبنانی دارند، آماده می شوند و طبیعی است که ما برای کمک به ارتش سوریه هرچه می توانیم و لازم است ارائه کنیم.

 

دبیرکل حزب الله لبنان عنوان داشت، هدف از آنچه که در سوریه رخ می دهد تنها خارج کردن سوریه از محور مقاومت و اعراب و اسرائیل و نیز گرفتن قدرت از این نظام به هر قیمتی نیست بلکه می توان گفت هدف تمام کسانی که پشت جنگ سوریه هستند این است که سوریه را نابود کنند تا یک دولت مرکزی قوی وجود نداشته باشد و یک کشوری ناتوان شکل بگیرد که در تصمیم گیری درباره نفت، مسائل دریایی یا مرزهایش ناتوان باشد. از نظر آنها بهتر است که سوری ها دولت مرکزی در آینده نداشته باشند و سوریه نابود شود تا از معادله منطقه ای حذف شود.

 

 

"سوریه در منطقه و جهان دوستان واقعی دارد که هرگز اجازه نمی دهند به دست آمریکا، اسرائیل و گروه های تکفیری بیفتد"

 

وی خاطرنشان کرد: از زمان آغاز بحران سوریه گرایش هایی بود که به دنبال راهکار نظامی برای براندازی نظام سوریه تا حد کشتار مردم و درخواست برای دخالت نظامی پیشرفت به طوری که در این راستا صحبت درباره سلاح های شیمیایی مطرح شد و از مسائلی که در این زمینه مطرح است این است که علما فتواهایی شدید صادر کردند اما دیدگاه دوم که ما نیز جزئی از آن بودیم همچنان به راهکار مسالمت آمیز و سیاسی بحران سوریه معتقد است.

 

 

سید حسن نصرالله گفت: به سبب آنچه که در سوریه رخ می دهد مساله فلسطین با خطر نابودی واقعی روبرو شده و اوضاع سوریه بر لبنان، عراق و کل منطقه تاثیر می گذارد

 

 

سید حسن نصرالله افزود: به سبب آنچه که در سوریه رخ می دهد مساله فلسطین با خطر نابودی واقعی روبرو شده و اوضاع سوریه بر لبنان، عراق و کل منطقه تاثیر می گذارد و سوریه در منطقه و جهان دوستان واقعی دارد که هرگز اجازه نمی دهند به دست آمریکا، اسرائیل و گروه های تکفیری بیفتد.

 

وی خاطرنشان کرد: نظام سوریه به رهبران روسیه اسامی هیات سوری را که قرار است در مذاکره با مخالفان شرکت کنند ابلاغ کرد اما طرف مقابل آن را رد کرد.

 

وی تاکید کرد: کسانی که مدعی اند برای خون هایی که در سوریه ریخته می شود و نمی خواهند مساله فلسطین نابود شود باید برای ایجاد راهکار سیاسی و حل سیاسی اوضاع سوریه تلاش کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت که دولت لبنان نمی تواند به روستاهای سوری که ساکنان لبنانی دارند ارتش لبنان را بفرستد تا از آنها دفاع کند لذا اعضای حزب الله لبنان در وقایع ریف القصیر در سوریه شرکت کردند تا از ساکنان لبنانی در آنجا دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرگز لبنانی ها را در برابر حملات و تجاوزات گروه های مسلح تنها نمی گذاریم.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: در ماه های اخیر نیروهای سوری ریف القصیر را تخلیه کردند و لبنانی ها رو در روی افراد مسلح قرار گرفتند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما لحظه ای در کمک به کسانی که نیاز به کمک دارند تردید نخواهیم کرد.

کلید واژه ها: حزب الله لبنان سوریه حزب الله لبنان الله لبنان هواپیما فرضیه فلسطین مقاومت الله را حزب الله را سیاسی صهیونیست تا از صهیونیست ها هشدار آن است که که در سوریه رژیم صهیونیستی آن است سوری اشغالی اراضی


( ۱ )

نظر شما :