مجمع نیروهای خط امام: توهین به مقدسات با اعلامیه جهانی حقوق بشر در تضاد است

۰۹ آبان ۱۳۹۹ | ۰۱:۵۰ کد : ۱۹۹۶۶۴۵ سرخط اخبار

مجمع نیروهای خط امام با انتشار بیانیه‌ای به موضع رییس‌جمهوری فرانسه در حمایت از نشر کاریکاتور علیه پیامبر اسلام واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«تداوم توهین‌ها و هتک حرمت‌ها به ساحت قدس نبوی(ص) در برخی کشورهای اروپایی به بهانۀ دفاع از آزادی بیان و تلاش برای ارائه چهره‌ای خشن از مسلمانان که اوج آن را در ظهور و بروز داعش شاهد بوده‌ایم، نشان از جریان پیچیده‌ای دارد که نه تنها مبارزه با اسلام که فروپاشی همه ارزش‌های انسانی و توحیدی در طول تاریخ را هدف قرار داده است.

بجاست همه بیندیشند که در وضع اسف‌بار فعلی هر کس چه میزان سهم دارد؟ بی‌تردید قتل و خشونت از سوی هر کس و ذیل هر نامی که صورت بگیرد، مذموم و محکوم است، لکن اصرار بر تکرار رفتاری که خشم مسلمانان را برانگیخته و دل‌های آنها را جریحه‌دار می‌کند، چه معنایی دارد؟

آیا رئیس‌جمهور فرانسه که نمایندگی همه شهروندان کشورش و از جمله مسلمانان را بر عهده دارد، خود را در برابر آنان مسئول نمی‌داند؟ آیا این شیوۀ رفتار، نوعی دوگانگی و تبعیض در حفظ حقوق شهروندان نیست؟ چرا تدبیری برای اصلاح این روند اتخاذ نشد؟

مجمع نیروهای خط امام، ضمن محکومیت مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه، ضروری می‌داند این مهم را یادآور شود که اگر سران کشورهای غربی ‌مدعی حمایت‌ از آزادی ‌و اصول ‌حقوق‌ بشر هستند باید به‌ لوازم ‌آن ‌نیز پایبند باشند.

توهین به مقدسات، در تضاد با مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر، موجب تهدید آزادی و سلب کرامت دیگران خواهد شد و تبعات آن متوجه همۀ کسانی است که از این مهم غفلت می‌کنند.»

انتهای پیام


( ۱ )

نظر شما :