پی‌گیری خواسته‌های دانشجویان ایرانی از مقامات ایتالیائی توسط وزارت امور خارجه

۰۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۳ کد : ۱۹۹۶۶۲۲ سرخط اخبار

با توجه به مشکل تعداد قابل توجهی از داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا و تقاضای آنان از وزارت امور خارجه برای حمایت در زمینه تسریع در صدور روادید دانشجویی، رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در ملاقات با کاردار ایتالیا در تهران مسائل و مطالبات متقاضیان ایرانی را با طرف ایتالیایی در میان گذاشت.

به گزارش ایسنا، در این ملاقات، طرف ایرانی خواستار سرعت بخشیدن به صدور روادید تحصیلی داوطلبان ایرانی گردید  و براتخاذ تدابیر و اقدامات مناسب درجهت تحقق مطالبات دانشجویان و داوطلبان تاکید کرد.

کاردار ایتالیا در پاسخ گفت: به منظور ارائه تسهیلات بهتر به شهروندان ایرانی، سفارت ایتالیا در تهران اقدام به افزایش کارکنان بخش روادید کرده  و ظرفیت صدور روادید را علیرغم شرایط سخت کرونایی و شیفت بندی حضور کارکنان، ۵۰ درصد افزایش داده است.

وی افزود: این سفارت به وزارت علوم ایتالیا پیشنهاد کرده مهلت ثبت نام در دانشگاهها را به مدت دو ماه افزایش دهد تا فرایند صدور روادید داوطلبان در شرایط آرام و منطقی اجرا شود.

کاردار ایتالیا همچنین گفت: برای کسانی که مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس ارائه کرده‌اند، مرحله مصاحبه حذف شده است. همچنین مهلت ارائه مدارک روادید که پیش از این تا ۱۵ نوامبر تعیین شده بود، تا ۳۰ نوامبر تمدید شد.

 بر اساس این گزارش  سفیر کشورمان در ایتالیا نیز دو روز پیش در گفتگوی مجازی با مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت خارجه ایتالیا خواستار حل مشکلات دانشجویان شد.

همچنین مکاتباتی با وزارت امور خارجه و وزارت دانشگاه‌ها و علوم ایتالیا توسط نمایندگی ایران در  رم انجام شده است.

انتهای پیام

 
 
 


نظر شما :