فرانسه، سفیرش را از ترکیه فراخواند

۰۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۹۹۶۵۲۹ سرخط اخبار

پس از سخنان اردوغان مبنی براینکه ماکرون باید به خاطر رفتارش با میلیون‌ها تن از اعضای جامعه مسلمان فرانسه از نظر روانی مورد بررسی قرار گیرد، پاریس سفیرش در آنکارا را فراخواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اقدام در پی واکنش تند رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در قبال اقدامات جدید امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به بریده شدن سر یک معلم در این کشور از سوی یک مهاجر مسلمان  شکل گرفته است.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات اردوغان غیرقابل قبول است. توهین و اهانت، روش مناسبی نیست.

یکی از مقام های دفتر ریاست جمهوری فرانسه نیز سخنرانی و اظهارات اردوغان را بی ادبی بیش از حد توصیف کرد و گفت: پاریس از اردوغان می‌خواهد تا رویکرد سیاسی خود را تغییر دهد چون این روند خطرناک است.

اردوغان روز شنبه واکنش تندی به صحبت ها و رویکرد ماکرون نشان داد و در سخنرانی تلویزیونی نیز همتای فرانسوی خود را  به دلیل رفتاری ناعادلانه در قبال مسلمانان محکوم و تاکید کرد که ماکرون به روان درمانی نیاز دارد.

وی افزود: چطور کسی که رئیس یک دولت است می‌تواند چنین رفتاری با میلیون عضو گروه‌هایی با باورها و عقاید مختلف داشته باشد. چنین رفتاری اول از همه نیاز به روان‌درمانی دارد. مشکل ماکرون با اسلام و مسلمانان چیست؟

انتهای پیام


( ۶ )

نظر شما :

خسرو ۰۴ آبان ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۰
ماکرون گفته بود که اسلام باید ارزیابی و دوباره طراحی شود و درضمن توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام را ، آزادی مطبوعات خوانده بود ، وظاهرا به این توهین جدید به پیامبر ومسلمانان فقط طیب اردوغان جواب داده است ، وای بر ما که توهین پیامبر را بی جواب می گذاریم