حکیم خطاب به سفیر آمریکا: سیاست تحریم را مردود می‌دانیم

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۹۷۸۴۵۶ سرخط اخبار
"داگلاس سیلیمان" سفیر آمریکا در بغداد با "سید عمار حکیم" رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفتگو کرد.
 
در این دیدار آخرین تحولات سیاسی عراق و خاورمیانه موضوع بحث و تبادل نظر بود. 
 
حکیم با استقبال از اعلام نتایج انتخابات گفت: این اقدام زمینه را برای اموری چون تسریع در روند تشکیل دولت، پایان دادن به کشمکش های سیاسی و تمرکز برای پاسخگویی به مطالبات مردم و تحقق خدمت رسانی به آنان آماده می کند.
 
وی با بیان اینکه تنها راه پیش روی جناح‌های سیاسی عراق دستیابی به موفقیت، کنار گذاشتن چارجوب‌ها و منافع تنگ نظرانه، و روی آوردن به منافع ملی است، ادامه داد: چنین موفقیتی دربردارنده سه عنصر اساسی است.
 
در این خصوص رهبر جریان حکمت ملی، سه عنصر ما فوق را چنین معرفی نمود: وجود معادله موفقیت آمیزی که تشکیل دولت اکثریت ملی را تضمین کند، برنامه های تأثیرگذاری که در راستای برطرف کردن نیاز مردم دربردارنده زمانبندی شفاف و واضح باشد و در نهایت تیم عمل گرا و تأثیرگذاری که بتواند برنامه های طرح شده را به انجام برساند. 
 
حکیم در ادامه با اشاره به اینکه با توجه شرایط کنونی خاورمیانه دولت آتی عراق با چالش های بزرگی مواجه است، تصریح کرد: عراقی ها سیاست تحریم و گرسنه نگه داشتن ملت ها  را مردود می دانند. این سیاست ها نتایج منفی بسیاری بر امنیت و ثبات خاورمیانه در پی دارد در حالی که وجود هر دو عنصر برای تحقق مطالبات ملت های این منطقه ضروری است. 
 
وی با اشاره به آثار منفی تحریم ها بر زندگی مردم ایران افزود: بازتاب های منفی این تحریم ها متوجه ملت عراق که روابط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وسیعی با ایرانیان دارند نیز خواهد شد.
 
رهبر جریان حکمت ملی در پایان باری دیگر همگان را به دوری از افزایش تنش و ایجاد فضای مناسب برای حل مشکلات فراخواند.

کلید واژه ها: سید عمار حکیمتحریم


نظر شما :

hdvhkd ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۳
خبر را لطفا کامل اعلام نمایید و آن اینکه حکیم این را هم گفته که ایران باید با امریکا مذاکره کند.