درخواست فرانسه از ایران و روسیه درباره سوریه

۲۵ آبان ۱۳۹۶ | ۰۴:۱۵ کد : ۱۹۷۳۲۵۶ سرخط اخبار

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه با تکیه بر ادعاهایی از ایران و روسیه خواست تا برای توقف حملات هوایی در سوریه که غیرنظامیان را هدف قرار می دهد، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اگنس روماته اسپاین سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری با اشاره به حمله هوایی روز دوشنبه به شهر اتارب در غرب حلب که تحت کنترل شورشیان سوری است، گفت: فرانسه بمباران 13 نوامبر در شهر اتارب را که منجر به کشته شدن چندین غیرنظامی شد، محکوم می کند.

وی ادامه داد: ما از متحدان دمشق می خواهیم تا هرچه در توان دارند برای توقف این حملات غیرقابل قبول انجام دهند و موجب پایان قطعی خصومت ها شوند.

بنا بر این گزارش، طبق توافق ترکیه، روسیه و ایران برای کاهش درگیری ها در سوریه، اتارب در منطقه کاهش تنش قرار دارد. در این میان، ترکیه از برخی گروه های شورشی حمایت می کند و ایران و روسیه از متحدان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به شمار می آیند.

گروه های شورشی در سوریه، هواپیماهای روسیه را مسئول این حمله می دانند.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در ادامه بر لزوم دسترسی ایمن، بدون قید و شرط و بدون تاخیر کمک های بشردوستانه به تمام غیرنظامیانی که نیازمند کمک هستند، تاکید کرد.


نظر شما :