دستور نظامی العبادی درمورد همه‌پرسی

۰۳ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۲ کد : ۱۹۷۲۰۶۳ سرخط اخبار

فارس نوشت:  نخست وزیر عراق به نیروهای امنیتی دستور داد از شهروندان عراقی که در منطقه کردستان برای بله گفتن به همه پرسی تحت فشار قرار گرفته اند، حمایت کنند.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق به نیروهای امنیتی عراق دستور داد تا از شهروندانی که در طول همه پرسی جدایی منطقه کردستان تحت ظلم واقع می شوند، حمایت کنند.

به نوشته پایگاه خبری «دجلة»، العبادی دستور داد از شهروندانی که از سوی نیروهای پیشمرگه و آسایش تحت فشار قرار می گیرند تا به همه پرسی جدایی منطقه کردستان، بله بگویند، حمایت شود.

امروز گزارشهایی درباره اقدام نیروهای آسایش در کرکوک، منتشر شده بود که خانواده های آوارگان جنگ زده پناهنده به این شهر را تحت فشار قرار می دهند تا به همه پرسی جدایی منطقه کردستان بله بگویند یا از شهر خارج شوند.

دیده بان حقوق بشر عراق نیز در گزارشی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به منطقه کردستان، بر خانواده های مذکور فشار آورده اند که در این همه پرسی شرکت کنند. به همین دلیل نیز، بیش از 250 خانواده به دلیل مخالفت با همه پرسی و رد شرکت در تظاهرات حمایت از استاندار برکناری کرکوک، طی دو روز گذشته از کرکوک خارج شده اند.

از ساعت 7 صبح امروز به وقت عراق، مراکز رای گیری برای همه پرسی جدایی منطقه کردستان باز شدند و با وجود مخالفت های منطقه ای و بین المللی، قرار است درباره سرنوشت منطقه کردستان، رای گیری شود.

قرار است امروز (دوشنبه)، اهالی استانهای اربیل، دهوک، سلیمانیه، کرکوک و مناطق کردنشین خارج از مرزهای اداری منطقه کردستان، پای صندوق های رای حاضر شوند.

کمیته عالی و مستقل انتخابات و همه پرسی در منطقه کردستان اعلام کرده بود که زمان رای گیری در تمامی این مناطق یکسان است و از ساعت 7 صبح امروز آغاز و تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد یافت.

کلید واژه ها: منطقه کردستان همه پرسی جدایی منطقه کرکوک پرسی جدایی منطقه کردستان کردستان همه پرسی جدایی جدایی منطقه جدایی منطقه کردستان پرسی جدایی پرسی جدایی منطقه


نظر شما :