وزیر صهیونیست: امیدوارم اوباما و روحانی باهم دست ندهند

۰۳ مهر ۱۳۹۲ | ۱۳:۱۸ کد : ۱۹۲۱۸۹۳ سرخط اخبار

سرپرست هیات اسرائیلی در  نشست سازمان ملل گفت که امیدوار است روحانی و اوباما با یکدیگر دست ندهند.

به گزارش "هشت صبح" به نقل از رویترز، "یوفال اشتاینیتز" وزیر امور استراتژیک اسرائیل که ریاست هیات این رژیم را در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر عهده دارد در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا باراک اوباما و حسن روحانی رؤسای جمهور آمریکا و ایران با یکدیگر دست خواهند داد یا خیر؟ گفت: امیدوارم چنین چیزی روی ندهد. نمی دانم.

او به رادیو اسرائیل گفت: مهم گفته ها و ظاهر نیست بلکه مهم عملکردها و تصمیم هاست.

اوباما و روحانی هر دو برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برند. تاکنون هیچ برنامه ای برای ملاقات میان دو مقام ارشد اعلام نشده است اما گمانه زنی هایی درباره دیدار تصادفی آنها وجود دارد.
 
وزیر امور استراتژیک اسرائیل افزود: امیدوارم واقعا همه جهان به ویژه آمریکا خطاب به ایران بگوید: بسیار خوب. این خوب است که ما لبخندها را ببینیم و گفتمان جدید شما را بشنویم اما تا هنگامی که رفتار خود را تغییر نداده اید و عقب نشینی واقعی را در برنامه هسته ای ایران ارائه نکنید تحریم های اقتصادی علیه تهران ادامه می یابد و اگر نیاز شد تهدید به اقدام نظامی نیز به آن اضافه می شود.

اشتاینیتز اضافه کرد: ما به جامعه جهانی هشدار می دهیم که ایران به دنبال توافق است اما توافقنامه ای به سبک توافق مونیخ.

اشاره وی به توافقنامه سال 1938 بین آلمان تازی وانگلیس، فرانسه وایتالیا ست که براساس آن قدرت های بزرگ با رهبر نازی آلمان یعنی ادولف هیتلر به توافق رسیدند.

وی ادامه داد: روحانی به دنبال فریب دادن است و برخی در جهان نیز به دنبال فریب خوردن هستند. نقش اسرائیل این است که واقعیت را توضیح دهد. 

کلید واژه ها: اسرائیل روحانی


نظر شما :