انهدام یک خودرو نظامی اسرائیل توسط ارتش سوریه

۰۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۰:۲۲ کد : ۱۹۱۶۴۵۶ سرخط اخبار

ارتش سوریه اعلام کرد یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی را که از خط آتش بس میان سوریه و سرزمین های اشغالی در جنوب جولان عبور کرده بود، منهدم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی ارتش سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در ساعت 10: 1 بامداد امروز (سه شنبه) یک خودروی نظامی ارتش اسرائیل از خط آتش بس در بلندی های جولان عبور کرده و به سوی روستای بئرعجم، واقع در مناطق آزاد شده جولان در حال پیشروی بود که ارتش سوریه این خودرو را منهدم کرد.

 

در بیانیه ارتش سوریه آمده است: این خودرو از بخش اشغالی جولان به سوی سرزمین های تحت حاکمیت سوریه و منطقه ای که در آن گروه های تروریستی موضع گرفته اند در حال حرکت بود که ارتش سوریه با انهدام این خودرو مانع پیشروی خودرو شد.

 

ارتش سوریه همچنین اعلام کرد که در پی این اقدام نیروهای اسرائیلی دو موشک حرارتی به سوی یک مرکز نظامی سوریه در منطقه الزبیدیه شلیک کردند که این امر تلفات جانی در پی نداشت.

 

در بیانیه ارتش سوریه تاکید شده که اقدام اخیر اسرائیل نشان دهنده دخالت تل آویو در حوادث سوریه و دست داشتن اسرائیل در جنایت های گروه های تروریستی علیه مردم سوریه است.

 

ارتش سوریه تاکید کرد که اقدام نظامی اسرائیل برای بالا بردن روحیه گروه های تروریست در منطقه القصیر صورت گرفته است.

 

در پایان این بیانیه آمده است: نیروهای نظامی سوریه با تمام توان هرگونه دشمنی و نقض حاکمیت کشور را فورا و با اقتدار کامل پاسخ می گویند و هر کسی که بخواهد توان نظامی ارتش سوریه را آزمایش کند یقینا اشتباه بزرگی کرده است.

 

این درحالی است که رژیم صهیونیستی با تکذیب این خبر مدعی شد که خودرو نظامی اسرائیلی تنها به دلیل اصابت گلوله آسیب دیده است.

کلید واژه ها: سوریه ارتش سوریه خودرو جولان بیانیه اسرائیل


نظر شما :