سوریه ، اتحادیه اروپا را هم ترساند

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۹۱۴۳۹۶ سرخط اخبار

اتحادیه اروپا درباره تصمیم اتحادیه عرب در خصوص تسلیح معارضان سوری هشدار داد و بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران این کشور تاکید کرد.به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری ایتالیایی «آکی»، اتحادیه اروپا نسبت به پیامدهای تصمیم اتحادیه عرب در دادن چراغ سبز به کشورهای حامی مسلح کردن معارضان سوری هشدار داد. 

دفتر «کاترین اشتون»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در بیانیه ای تاکید کرد، اتحادیه اروپا با توجه ویژه رایزنی های صورت گرفته در نشست اخیر اتحادیه عرب در «دوحه» درباره سوریه را دنبال کرد.

اشتون در این بیانیه با تاکید بر لزوم حل سیاسی در سوریه، گفت، ضروری است تلاش ها را به منظور اجرای عملیات سیاسی با هدف پایان دادن به خونریزی¬ها و نابودی سوریه، افزایش دهیم.

وی افزود، باید از تمام امکانات برای دستیابی به حل سیاسی بحران استفاده کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه با تمجید از طرح «معاذ الخطیب»، رئیس مستعفی ائتلاف مخالفان سوری مبنی بر اجرای گفت وگوهای سیاسی با نمایندگان دولت سوریه، گفت، اتحادیه اروپا با موضع الخطیب درخصوص حل مسالمت آمیز بحران سوریه همسو است.

کاترین اشتون تمام جریان های معارض سوری را به عمل و وحدت به منظور انتقال دموکراتیک در سوریه دعوت کرد.

یک منبع آگاه در شورای وزارتی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به خبرگزاری آکی گفت، اتحادیه اروپا بر موضع خود درباره ممنوعیت ارسال سلاح به سوریه اصرار دارد.

این منبع بدون اظهارنظر درباره تصمیم اتحادیه عرب مبنی بر ارائه تسلیحات نظامی به معارضان سوری، گفت، اتحادیه اروپا اما بر حل مسالمت آمیز بحران سوریه تاکید دارد.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا سوریه اتحادیه اروپا اتحادیه اتحادیه اروپا سوری سیاسی اتحادیه عرب بحران عرب گفت


نظر شما :