رایزنی امیرعبداللهیان و اخضر ابراهیمی در قاهره

۲۲ شهریور ۱۳۹۱ | ۲۱:۰۲ کد : ۱۹۰۶۷۴۴ سرخط اخبار

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان در قاهره با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در خصوص تحولات سوریه به رایزنی پرداخت و بر توقف ارسال سلاح به گروه های مسلح در این کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) با اخضر ابراهیمی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در قاهره دیدار و درباره تحولات سوریه به رایزنی پرداخت.

معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار مواضع تهران در حمایت از مردم سوریه و طرح اصلاحات بشار اسد را تبیین و بر ضرورت توقف ارسال سلاح و اقدامات گروه های مسلح بی مسئولیت تأکید کرد.

اخضر ابراهیمی نیز در این دیدار با تقدیر از پاسخ ایران به دعوت محمد مرسی رئیس جمهور مصر و گفت وگوهای مثبت و مهم معاونان وزرای خارجه مصر، ایران، ترکیه و عربستان در قاهره، این گفت وگوها را گامی مهم خواند.

لازم به ذکر است مجتبی امانی رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در مصر نیز در این دیدار حضور داشت.

نشست چهارجانبه معاونان وزرای خارجه ایران، مصر، ترکیه و عربستان دیروز (سه شنبه) در قاهره برگزار و مصر پیشنهاد کرد که نشست وزرای خارجه نیز در قاهره برگزار شود.

حضور عراق به عنوان ریاست اتحادیه عرب و ونزوئلا به عنوان یکی از اعضای تروئیکای جنبش عدم تعهد از پیشنهادات ایران برای حضور در نشست های آتی بود.

کلید واژه ها: قاهره سوریه


نظر شما :