رئیس‌جمهور کره‌جنوبی استعفا می‌کند

۱۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۹ کد : ۱۹۶۵۰۶۲ سرخط اخبار

رئیس جمهور کره جنوبی که به خاطر رسوایی مربوط به فساد و اعمال نفوذ دستیارش با موجی از اعتراضات روبرو شده امروز (سه شنبه) اعلام کرد به مجرد تهیه طرحی در پارلمان این کشور برای انتقال امن قدرت از سمتش استعفا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در صورتی که پارک گئون های، رئیس جمهور کره جنوبی به وعده اش برای استعفا عمل کند پس از سینگمن رهی، اولین رئیس جمهور کره جنوبی که در سال 1960 استعفا و به هاوایی فرار کرد دومین رئیس جمهور در تاریخ این کشور خواهد بود که استعفا کرده است.

پارک گئون های امروز در یک سخنرانی زنده تلویزیونی گفت: من مسائل مربوط به سرنوشت ریاست جمهوری ام از جمله کوتاه کردن دوره ریاست جمهوری خود را به پارلمان می سپارم تا درباره اش تصمیم گیری کند. اگر احزاب حاکم و اپوزیسیون طرحی را برای کاهش سردرگمی در امور دولت و تضمین انتقال امن قدرت تهیه کنند من تحت برنامه تهیه شده و فرآیندهای تصریح شده در قوانین از ریاست جمهوری استعفا خواهم کرد.

احزاب مخالف در کره جنوبی اخیرا تا حد زیادی طرح استیضاح او را به پیش برده اند و همپیمانان پارک گئون های در حزب حاکم به او توصیه کرده اند که شرافتمندانه استعفا داده و نگذارد کار به استیضاح بکشد.

کلید واژه ها: کره جنوبی


نظر شما :