کرملین دست داشتن در هک ایمیل حزب دموکرات را رد کرد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۹ کد : ۱۹۶۱۶۵۳ سرخط اخبار

سخنگوی کاخ کرملین با رد اتهامات اخیر در خصوص نقش مسکو در هک شدن ایمیل های کمیته مرکزی حزب دموکرات آمریکا، تأکید کرد که این اخبار «پوچ و بی اساس» هستند.

به گزارش فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (سه شنبه) اعلام کرد، گزارش هایی که اخیرا درباره مداخله روسیه در هک کردن و انتشار ایمیل های کمیته مرکزی حزب دموکرات منتشر شده، «پوچ و بی معنا» بوده و تلاشی برای «استفاده جنون آمیز» از مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، اخیرا درز مجموعه ای از ایمیل های کمیته حزب دموکرات آمریکا نشان داد که این نهاد به ظاهر بی طرف، در جریان رقابت های درون حزبی برای فضاسازی علیه برنی سندرز، سناتور دموکرات و رقیب هیلاری کلینتون برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تلاش کرده است. همین مسئله خشم حامیان سندرز را چند برابر کرده است.

این ایمیل ها روز جمعه توسط سایت افشاگر ویکی لیکس منتشر شد. به دنبال انتشار این ایمیل ها گزارش هایی نیز منتشر شد که مسکو را به نقش داشتن در این هک کردن ایمیل های کمیته مرکزی حزب دموکرات متهم می کرد.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه با رد این اتهامات گفت: «تمام اینها تلاشی است برای استفاده جنون آمیز از این مسئله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. تمام این اخبار پوچ و بی اساس بلافاصله و مستقیما توسط خانواده یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا نیز رد شد.»

کلید واژه ها: ایمیلحزب دموکراتهای کمیتهایمیل های کمیته


نظر شما :