اردوغان: با سیسی دیدار نمی‌کنم

۱۰ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۷ کد : ۱۹۴۴۸۲۱ سرخط اخبار
در حالی که پیش بینی شده عربستان میانجیگری میان قاهره و آنکارا برای حل اختلافات دو کشور را عهده دار شود، رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد که در سفرش به ریاض به هیچ وجه با عبدالفتاح سیسی دیدار نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری بوابه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی در فرودگاه آتاتورک در استانبول و کمی پیش از ترک ترکیه به مقصد عربستان گفت: دیدار با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در ریاض به هیچ وجه در لیست کاری سفرم به عربستان نیست و صحبت کردن از چنین مساله ای نیازمند اتخاذ اقداماتی مثبت و بسیار جدی از سوی مصر است.

اردوغان امروز(یکشنبه) در راس هیاتی بلندپایه که شامل معاونان نخست وزیر، وزیر اقتصاد، وزیر خارجه و تعدادی از اصحاب رسانه و سرمایه داران ترکیه ای است وارد عربستان شد.

همزمان عبدالفتاح سیسی برای دیدار با سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان به این کشور رفت.

اردوغان سال گذشته میلادی حضور بر سر یک میز با روسای جمهور چندین کشور از جمله سیسی را در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل رد کرده بود.

در همین حال برخی تحلیلگران پیش بینی کرده اند که عربستان میان قاهره و آنکارا به میانجیگری بپردازد.

روابط میان قاهره و آنکارا به دنبال انتقاد ترکیه از مصر در پی برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور مخلوع مصر در سال 2013 انجامید، تیره شد. آنکارا از مرسی و اخوان المسلمین حمایت می کند.
 

کلید واژه ها: سیسی آنکارا مصر


نظر شما :