شورای مخالفان سوریه، ژنو2 را تحریم کرد

۱۴ دی ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۹۲۶۸۹۳ سرخط اخبار

شورای مخالفان سوریه اعلام کرد در نشست صلح ژنو 2 که با هدف حل بحران سوریه برگزار می شود شرکت نمی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، شورای مخالفان سوریه، یکی از گروه های اصلی ائتلاف مخالفان سوریه در نشستی که روز جمعه در شهر استانبول ترکیه برگزار شد اعلام کرد در نشست صلح ژنو2 که قرار است 22 ماه جاری ژانویه (دوم بهمن) برگزار می شود شرکت نمی کند.

در این نشست که توسط دبیر خانه شورای مخالفان سوریه برگزار شد، حاضران در خصوص موضع این شورا برای شرکت در کنفرانس ژنو2 گفت وگو کردند.

این تصمیم شورای مخالفان سوریه دو روز پیش از نشستی اتخاذ شد که قرار است با حضور ائتلاف مخالفان سوریه و گروه های مخالف در خصوص ژنو 2 برگزار شود و طی این نشست مخالفان درباره مشارکتشان در ژنو2 تصمیم گیری خواهد کرد.

احمد داوود اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز روز پنج شنبه با احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه و احمد طعمه، نخست وزیر موقت مخالفان دیدار و در خصوص آخرین اوضاع سوریه با آن ها گفت وگو کرد.

پیشتر ائتلاف مخالفان سوریه و نظام حاکم در این کشور اعلام کردند که در ژنو2 شرکت می کنند، این درحالی است که ائتلاف مخالفان سوریه مشارکت در این کنفرانس را به عدم حضور بشار اسد،( رئیس جمهوری سوریه) در آینده سیاسی سوریه منوط کرده بود.

کلید واژه ها: مخالفان سوریه ائتلاف مخالفان سوریه ژنو2


نظر شما :