افتتاح نماد انقلاب بحرین در ایران +عکس

۲۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۱:۲۲ کد : ۱۹۱۴۱۰۵ سرخط اخبار

به گزارش مشرق به نقل از ابنا، مراسم اختتامیه "سلسله برنامه های همبستگی با مردم مظلوم بحرین" همزمان با دومین سالگرد آغاز انقلاب بحرین در داخل و خارج برپا شد.
این مراسم شنبه با حضور فعالان فرهنگی ایرانی و بحرینی در شهر بروجرد برگزار ‏گردید.

در بخشی از این مراسم میدان لؤلؤه بروجرد، افتتاح و از نماد لؤلؤه در "شهرک اندیشه" این شهر رونمایی گردید.
 
در این مراسم که علاوه بر اقشار مختلف مردم غیور لرستان، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مسئولان محلی بروجرد و مقامات استانی لرستان، تعدادی از انقلابیون بحرینی نیز حضور داشتند از تابلوی یادبود این نماد به وسیله یکی از جانبازان انقلاب بحرین پرده برداری شد.
 
سپس رییس طلاب بحرینی مقیم حوزه علمیه قم ضمن تشریح روزهای خونین میدان لؤلؤه بحرین، از مردم ایران و مردم بروجرد تشکر کرد.
 
«حجت الاسلام دکتر عبدالله دقاق» در بیان خاطرات خود از قیام مردم بحرین گفت: زمانی که به بحرین رفتم دیدم همه مردم بحرین کودکان، جوانان، پیر زنان، اطفال همه در خیابان ها به تظاهرات شرکت می کردند و گویا بحرین در اختیار این مردم بود‏ مردم حتی بندرگاه ها و خیابان ها را اشغال کرده بودند نیروهای اشغالگر عربستان با تانک و توب و هواپیما وارد میدان لؤلؤ شدند و مردم را به خاک و خون کشاندند مردم ایستادگی و مقاومت کردند ولی نهایتاَ قوۀ قهریه و شلیک گلوله آنها را از پای درآورد.
 
این مجاهد بحرینی افزود: در آن شب سیاه مردم به خانه های خود بازگشتند شهر منامه و بحرین در سیاهی مطلق فرو رفته بود و نوری در آنجا نبود زیرا نیروهای اشغالگر و نیروهای امنیتی آل خلیفه با توپ و تانک همۀ خیابان ها را اشغال کرده بودند.

رییس حوزه علمیه تخصصی الاطهار(ع) قم ادامه داد: متوجه شدم که از میان این سیاهی و تاریکی نوری خواهد درخشید و این نور هم اکنون در حال درخشش است.

وی در تشریح جنایات مزدوران آل خلیفه و آل سعود گفت: مزدوران آل خلیفه و آل سعود بیش از 38 مسجد را ویران کردند بیش از 80 نسخه از قرآن کریم را به آتش کشیدند، 1000 کتاب دعا را آتش زدند، هزاران نفر را زندانی کردند، بیشتر از 4500 کارمند زن و مرد را از ادارات دولتی اخراج و دها نفر را شهید کردند.

دقاق تصریح کرد: زمانی که از بحرین بیرون آمدم دیدم که میدان لؤلؤ را ویران و با خاک یکسان کرده اند.

 وی با اشاره به اینکه هر مقدار سختی ها زیاد شود ملت بحرین مقاوم تر و شجاع تر می شوند افزود: پنجشنبه گذشته جوانان انقلاب بحرین، بیش از 55 خیابان را بستند و قیام خود را با تظاهرات مجدداَ آغاز کردند، نیروهای امنیتی خیابان ها را بازگشایی کرده ولی مجدداَ انقلابیون آمدند و این خیابان ها را تحت تصرف خود قرار دادند.

رییس طلاب بحرینی مقیم حوزه علمیه قم ادامه داد: نیروهای آل خلیفه و آل سعود به خوبی مقاومت مردم بحرین را درک کردند زیرا این نیرو و مقاومت را از امام حسین(ع) به الهام گرفتند.

وی اظهار داشت: شب گذشته هزاران تن از تظاهرکنندگان وارد میدان لؤلؤ شدند و تلاش داشتند که این میدان را از زیر نیروهای اشغالگر عربستان و نیروهای امنیتی آل خلیفه نجات دهند مرکز انقلاب میدان لؤلؤ بود و امروز به میدان شهدا نامگذاری شد.

دقاق ادامه داد: زمانی که مزدوران آل خلیفه میدان لؤلؤ را ویران کردند این میدان در دل هر رزمنده و هر بحرینی بنا شد، یاد و خاطره این بنا در دلهای آنها زنده ماند و بزرگترین دلیل آن اینکه مردم غیور بروجرد این بنای میدان لؤلؤ را در شهر خود تاسیس کردند و همچنین میدان لؤلؤ دیگری در جزیره ابوموسی افتتاح شد.

وی تصریح کرد: به امید خدا هنگامی که انقلاب مردم بحرین پیروز شود دوباره میدان لؤلؤه ـ که همان میدان شهداست ـ را با شکوه بیشتری را بنا خواهیم کرد.
 


رییس طلاب بحرینی مقیم حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ملت بحرین در تحقق اهداف خود استقامت خواهد کرد گفت: دیشب نیروهای امنیتی زن و کودکی را بازداشت کردند ولی این زن قهرمان فریاد زد "من از شما هراسی ندارم، مقاومت می کنم و هیچ یک از شما را قبول ندارم" نیروهای امنیتی شلیک کردند این زن جلو شلیک گلوله ایستاد و گفت "شلیک کنید من از مرگ هراس ندارم".

وی با بیان اینکه ما شهید دادیم، مجروح دادیم و باید به حقوق خود نائل شویم افزود: به دلیل مقاومت مردم بحرین، اشغالگران عربستان احساس ضعف دارند و تلاش دارند که با بهانه تراشی و واسطه گری این بحران به پایان برسد.

حجت الاسلام دقاق در پایان گفت: از صمیم قلب تشکر و قدردانی می کنم از مردم بروجرد، امام جمعه محترم بروجرد، دکتر بروجردی نماینده محترم مردم بروجرد، حجت الاسلام و المسلمین اختری دبیر کل محترم مجمع جهانی اهل بیت(ع) و دبیر کل جمیعت دفاع از مردم بحرین  و مخصوصا از پدر بزرگوار ما حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی کمال تشکر و قدردانی دارم زیرا ایشان همواره از ملت مظلوم بحرین و از قیام آنها حمایت معنوی نموده است.
.

میدان لؤلؤه بروجرد
 

 

 

میدان لؤلؤه منامه

   
لؤلؤه (به معنای مروارید) نمادی بود که در یک میدان بزرگ در شهر منامه قرار داشت و مردم بحرین انقلاب خود را در 14 فوریه 2011 (26 بهمن 1389) از آن آغاز کردند. رژیم آل خلیفه پس از هجوم و به این میدان و کشتن تعدادی از مردم، چادرهای متحصنان را پراکنده و نماد لؤلؤه را ویران کرد.
 


کلید واژه ها: بحرین


نظر شما :