متاسفم اوبامای عزیز

۱۴ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۵:۴۸ کد : ۱۹۱۲۳۱۳ سرخط اخبار

نخست وزیر ترکیه در پی انفجار دیروز سفارت آمریکا در آنکارا، نامه ای به رئیس جمهور آمریکا نوشت و طی آن از وقوع چنین حادثه ای ابراز تاسف و ناراحتی کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آناتولی»، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه در پی انفجار انتحاری دیروز در سفارت آمریکا واقع در آنکارا، نامه ای به «باراک اوباما» رئیس جمهور امریکا ارسال کرد و ضمن محکومیت این حمله تروریستی از وقوع چنین حادثه ای، ابراز حزن و ناراحتی کرد.

به گفته منابع آگاه در نخست وزیر ترکیه، اردوغان در این نامه، انفجار انتحاری در سفارت آمریکا را یک تجاوز تروریستی و خیانت توصیف کرد.

وی همچنین تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دستگاه اطلاعاتی ترکیه، هرچه در توان دارد برای حل فوری نقاط ابهام در این حمله تروریستی صرف خواهند کرد و مسئولان این حمله نیز، پس از شناسایی به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهند شد.

اردوغان همچنین تصریح کرد که حمله تروریستی علیه سفارت آمریکا، یک اقدام علیه ترکیه نیز به شمار می رود و بیانگر ضرورت تداوم و توسعه همکاری جاری میان آنکارا و واشنگتن علیه تمام اشکال تروریسم است.

دیروز یک فرد انتحاری در اتاقک نگهبانی سفارت آمریکا در آنکارا خود را منفجر کرد و این حمله تروریستی، چند کشته و زخمی به همراه داشت.

مقامات ترکیه اعلام کردند که عامل انتحاری را شناسایی کرده اند.

کلید واژه ها: آمریکا ترکیه تروریستی سفارت آمریکا این حمله انتحاری حمله تروریستی آنکارا


نظر شما :