احمدی نژاد: باید دست به دست هم کار صهیونیست‌ها را تمام کنیم

۰۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۹:۵۷ کد : ۱۹۱۲۱۱۹ سرخط اخبار

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیست و ششمین همایش بین المللی وحدت اسلامی که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت:انسان ها برای همدلی وهمراهی خلق شده اند و نه برای دشمنی، انسان ها خلق شده اند تا با همدلی و وحدت زندگی سعادتمندی را برای کل بشریت فراهم کنند و به قله های کمال برسند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای رسیدن به سعادت و کمال عنصر وحدت یک ظرفیت نامحدود است اظهار داشت: تحقق کمال انسان و رسیدن به مقام خلیفه اللهی وبرپایی زندگی سعادتمند جز با وحدت، همدلی و همکاری همه جانبه امکان پذیر نیست.

*بحران در آمریکا و اروپا نیز وجود دارد

احمدی نژاد به وضعیت امروز جهان از جمله بحران های موجود در سوریه، مصر و افغانستان اشاره کرد و گفت: بحران و مشکل در تمام دنیا وجود دارد، مگر در آمریکا، اروپا و آفریقا مشکل نیست؟ما نیازمند وحدت و همدلی هستیم و پیامبران برای تحقق این موضوع فرستاده شدند تا کینه ها و دشمنی ها را پاک کنند.

وی ادامه داد: ما با تأسی به وجود پیامبر گرامی اسلام که دردانه هستی و واسطه خلق عالم است دور یکدیگر جمع شده ایم تا به وحدت وهمدلی برسیم.

احمدی نژاد با اشاره به ماهیت وجودی وحدت و طرح این سوال که آیا وحدت بر سر تاریخ گذشته است یا آینده  گفت:وحدت در گذشته نمی تواند برای آینده چاره ساز باشد ضمن اینکه وحدت در گذشته تقریبا محال است، امروز که وسایل ارتباط جمعی به شدت گسترده شده و همه می توانند از آن بهره مند شوند چقدر تحریم دروغ پردازی وجود دارد.

وی افزود: اگر اتفاقی در نقطه ای از دنیا روی دهد ده ها روایت از این مساله داریم و با این شرایط چه طور می توانیم تعصب را پاک کنیم؟ معتقدم وحدت برای آینده مفیدتر و آسان تر از وحدت برای گذشته و امروز است.

رئیس جمهور با اشاره به اهداف مختلف وحدت گفت: باید هدف از وحدت را مشخص کنیم،یک گروه کوهنوردی نیز نمی توانند بدون وحدت به هدف خود دست پیدا کنند، ماموریت آنها مشخص است و می خواهند قله را فتح کنند.

وی با طرح این سؤال که محور اصلی وحدت باید چه باشد اظهار داشت:اولین نکته مهم وحدت در نیت است، کسی که برای خدا کار می کند و کسی که هدفی به غیر از این دارد، فرق می کند، کسانی که اهداف شیطانی دارند نمی توانند متحد شوند، اصل وحدت در سایه نیت های الهی و کار برای خداست، هر چند اخلاص بالاتر باشد اختلافات بی معناتر است،امکان ندارد کسی که دنبال سلطه طلبی است با کسی که برای حاکمیت خدا بر زمین تلاش می کند متحد شوند.

*هدف از وحدت تشکیل بلوکی در برابر سایر مردم نیست

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ما برای اخلاص آفریده شده ایم و تنها راه رسیدن به خدا اخلاص است افزود: کار اگر برای خدا نباشد بی معنا و محکوم به شکست است.

وی با طرح سوال دیگری در مورد وحدت گفت: هدف از وحدت چیست؟ آیا مسلمانان می خواهند متحد شوند که بلوکی را در مقابل مسیحی ها تشکیل دهند یا امپراطوری جهانی برای خود ایجاد کنند؟ آیا پیامبر عزیز ما برای نجات امپراتوری در جهان آمد ؟ باید نخست به دنبال استقرار و توحید در زمین باشیم و همه سعادت در سایه استقرار توحید است و پیامبران آمده اند تا تلقی لا اله الی الله را در جهان مستقر کنند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه هدف بعدی از وحدت باید استقرار عدالت باشد گفت: اگر عدالت مستقر نشود فرصتی برای کمال انسان ها و جامعه بشری ایجاد نخواهد شد. کسانی که در طول تاریخ شعار عدالت داده اند فراوانند، مارکسیست ها و کمونیست ها با شعار عدالت روی کار آمدند اما هیچ نتیجه ای نگرفتند، عدالت جز در سایه توحید نمی تواند سعادت انسان را تضمین کند، عدالت عینیت اندیشه الهی در زندگی انسان ها است.

*کسر بودجه آمریکا از ثروت محرومین جبران می شود

احمدی نژاد با بیان اینکه تا زمانی که ظلم و چپاول هست امکان برقراری وحدت وجود ندارد اظهار داشت:امروز یک نظام اقتصادی در جهان مسلط است و ویژگی آن این است که ثروت محرومین را به جیب سرمایه داران جهانی منتقل کند، یکی از این شواهد کسر بودجه های دولت آمریکاست.

وی افزود:کسری بودجه دولت آمریکا 1600 میلیارد دلار است،با استفاده از شرایط جنگ جهانی اول و دوم کاغذی را به نام دلار بر اقتصاد جهان حاکم کرده اند و در چاپخانه های آمریکا با هزینه ای با 5 سنت این  کاغذ را  چاپ می کنند و در دنیا منتشر می کنند و به جای آن کالا، انرژی، نیروی انسانی و تولیدات ملت ها را جذب می کنند، دائم می گویند ملت ها ضعیف هستند زیرا دیکتاتورها و اندیشه ها باطل را حاکم می کنند و ملت ها را در ضعف نگه می دارند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به حجم بالای کسر بودجه دولتی آمریکا گفت: معادن آفریقا در اختیار کیست؟ گرانبهاترین معادن در آفریقاست اما فقیرترین مردم در آفریقا زندگی می کنند. در شرایط حاکمیت تبعیض و ظلم فرصتی برای رشد انسان ها باقی نمی ماند.

احمدی نژاد با بیان اینکه میلیون میلیون انسان به خاطر ظلم و فقر می میرد گفت:دلیل این مسئله وجود بی عدالتی است و باید عدالت حاکم شود زیرا عدالت پله اول رشد انسان ها است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه تمام پیامبران الهی برای برپایی قسط و عدالت بر روی زمین مبعوث شده اند، گفت: تمام پیامبران آمده اند تا بی عدالتی را محو کنند ما باید به دنبال گسترش عشق و عدالت بر روی زمین باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیامبر عزیز ما عاشق تمام انسان ها بود و اگر عشق و محبت بین انسان ها نباشد کمال و سعادت بی معناست اظهار داشت: جوهره خلق این عالم بر اساس محبت است و خداوند بر اساس لطف خود جهان را خلق کرده است و همه عالم جلوه رحمت خداست.

احمدی نژاد با طرح این سوال که دایره ماموریت ما کجاست اظهار داشت:نباید دایره ماموریت خود را به خانواده خودمان محدود کنیم، دایره ماموریت ما استقرار توحید، عدالت و عشق در دایره انسانی است.

*مرزبندی های موجود در جهان الهی نیست

احمدی نژاد با بیان اینکه مرزبندی های موجود در جهان امروز الهی نیست گفت:هدف ما از وحدت نباید این باشد که بلوکی را در مقابل سایر مردم دنیا تشکیل دهیم، این مسئله به هیچ عنوان انسانی و اسلامی نیست چرا که اسلام دینی جهانی است، پیامبر ما برای تمام ابنای بشر حتی بودایی ها و هندوها است.

وی با تاکید بر این سخن امام راحل که فرمودند هر جا ظلمی باشد ما نیز در آنجا هستیم و از مظلوم حمایت می کنیم اظهار داشت:برخی خیال می کنند که امت واحده تنها در مورد مسلمانان و به معنای امروزی آن مصداق دارد و این مسئله به هیچ عنوان درست نیست.

رئیس جمهور با اشاره به  امضای معاهده پیامبر با یهودیان در مدینه گفت: پیامبر در این پیمان آورده است که ما امت واحده ای را تشکیل می دهیم تا خدا را بپرستیم.

وی با بیان اینکه تمام اهداف پیامبران تشکیل همین امت واحده بوده است، افزود:خدا یک ماهیت وجودی انسانی و یک دین بیشتر خلق نکرده است اما متناسب با ظرفیت انسان ها جلوه هایی از دین عرضه شده است.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمنان بشریت امروز ادعای مدیریت جهان را دارد و می خواهند برای تمام دنیا دموکراسی و حقوق بشر به ارمغان بیاورند و با همین شعارها هر روز کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و عراق را بمباران می کنند و کل دنیا را استثمار می کنند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه اگرمی خواهیم مدیریت الهی داشته باشیم باید به این موارد توجه کنیم وگرنه شکست حتمی است گفت: آنها می گویند که می خواهند تمام جامعه اسلامی را نجات دهند در حالی که ما مدعی نجات کل بشریت هستیم و این ما هستیم که مدعی نجات مردم اروپا و آمریکا از صهیونیست های جنایتکاریم.

«امروز مردم اروپا و آمریکا از ظلم به ستوه و به فریاد درآمده اند، اگر کسانی در ذهن خود از فقر و بدبختی مردم خوشحال باشد قطعا مسلمانان نیستند. مسلمان کسی است که از فقر و فلاکت و بدبختی و بیچارگی ملت ها ناراحت باشد، برای اصلاح وضع جهان تلاش کند، دایره دین اسلام جهانی است. البته عده ای در دنیا هستند که می خواهند مرزبندی بین مسیحی ها و مسلمانان باقی بماند و مرزبندی در داخل مسلمانان نیز گسترش پیدا کند».

*تفرقه کار شیطان است

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی اصرار دارند مسئله تفرقه بین مردم عملی شود گفت:این امر کار شیطان است زیرا شیطان با تفرقه بین انسان ها حکومت می کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ما امروز نیازمند رهبری در وحدت هستیم، گفت: باید در وحدت به دنبال قرآن و پیامبر گرامی اسلام باشیم. هم اکنون در بین یک و نیم میلیارد مسلمان همه عاشق قرآن و تلاوت قرآن هستند اما چرا این دو با هم متحد نیستند.

احمدی نژاد با بیان اینکه گاهی مواقع برخی مسائل را باید با اشک آه مطرح کرد، گفت: کسی به ظاهر مسلمان به خودش بمب می بندد و در حالی که مدعی ست من عاشق پیامبر گرامی اسلام هستم، کسانی را که در مسجد نشسته اند می کش،چه طور می شود که ما تلاوت کننده قرآن باشیم اما اختلاف هم داشته باشیم؟ و این مسئله به فهم ما از پیامبر باز می گردد.

*تلاش های مستکبران برای ایجاد اختلاف در بین مسلمانان است

رئیس جمهور با اشاره به تلاش های مستکبران برای ایجاد اختلاف در بین مسلمانان گفت: اگر مردم افغانستان و پاکستان با یکدیگر متحد بودند، آمریکا چگونه می توانست در افغانستان و پاکستان مستقر شود ؟ دلیل این عدم وحدت این است، که فهم ما از پیامبر و قرآن ناقص است.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: ما نیازمند رهبری هستیم که عین پیامبر باشد و قرآن را همان گونه دریافت کند که پیامبر آن را دریافت می کرد،اما سئوال اینجا است که چه کسی باید امروز عینیت پیامبر را برای ما پیاده کند؟ خدای متعال به ما فرمان داده است تا به طناب الهی چنگ زنیم، باید این طناب الهی از جنس پیامبران و فارغ از اشتباهات باشد چرا که در این صورت عدالتی در دنیا نخواهد بود.

احمدی نژاد گفت: هر کس ادعا می کند که نزدیکترین روش را به روش پیامبر گرامی اسلام دارد، یا اشتباه می کند و یا دروغ می گوید، هیچ کس نمی تواند این ادعا را مطرح کند. البته خدا این نیاز را بی پاسخ نگذاشته و همه پیامبران این مسئله را وعده داده اند که انسانی همجنس پیامبر و عاشق انسان ها عدالت را در جهان محقق کند.

وی با اشاره به اینکه بدون موعود امکان وحدت وجود ندارد و ما امروز نیازمند انسان کاملی از جنس پیامبر هستیم که خداوند آن را آفریده است گفت: مرزبندی های امروز مرزبندی شیطانی ست . کدام یک از ما می تواند بگوید که ما یک درصد پیامبر را در خود عملی کرده است.

وی با اشاره به اینکه دنیای اسلام شاهد کشتارهای مختلفی گفت: کجا پیامبر چنین دستوری داده است در حالی که در کل جنگ ها پیامبر تنها 600 نفر کشته شده اند اما ببینید در لیبی و افغانستان چند نفر کشته شده اند.

*دست به دست هم دهیم و کار صهیونیست ها را تمام کنیم

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت وحدت گفت:وحدت ما باید در نیت ها و دل ها باشد و برای انجام وظیفه خودمان در دنیا و استقرار توحید و عدالت در دنیا و حول محور انسان وموعود تلاش کنیم.

احمدی نژاد گفت: نسبت همه ما با موعود یکی است،باید علیه شیطان با مستکبران وحدت کنیم و اجازه ندهیم که بر ما مسلط شوند، هفت میلیارد انسان باید برای مقابله با مفسدان جهانی متحد شویم.عده ای صهیونیست و آدم کش دور یکدیگر جمع شده اند و می کشند و ما تنها نگاه کنیم باید دست به دست هم دهیم و این ماجرای صهیوینستی را تمام کنیم.

وی با طرح این سوال که اگر پیامبر گرامی اسلام در اینجا بوده اند چه می کردند و در مورد مسئله فلسطین چه کاری انجام می دادند اظهار داشت:باید همان کار پیامبر را در مورد فلسطین انجام دهیم و برای استقرار عدالت در جهان با یکدیگر متحد شویم و من اطمینان دارم روح عزیز پیامبر با ماست و من مطمئن هستم این تلاش ها به زودی به نتیجه خواهد رسید.

کلید واژه ها: وحدت پیامبر عدالت انسان ها دنیا اسلام آمریکا نژاد با الهی جمهور با پیامبران مسلمانان از وحدت خدا پیامبر گرامی اسلام خلق پیامبر گرامی گرامی گرامی اسلام اشاره به اینکه افغانستان به اینکه کمال قرآن دایره توحید می خواهند مرزبندی در دنیا


نظر شما :