احمدی نژاد: حمله به ایران از ذهن هیچ کس نمی گذرد

۲۴ آبان ۱۳۹۱ | ۱۷:۴۳ کد : ۱۹۰۹۱۴۹ سرخط اخبار

رئیس جمهور گفت : شیعه و سنی یعنی چه؟ مگر نه اینکه همه ما به دنبال توحید هستیم؟ این مرزبندی ها برای چیست؟ این تفرقه ها برای چیست؟ عده ای مسیحی و عده ای مسلمان و بودایی و هندو هستند این تقسیم بندی ها از کجاست؟ دعواها و تعصبات از کجاست؟ همه از ناحیه غفلت از انسان کامل و پیروی از شیطان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور امروز چهارشنبه در دومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی طی سخنانی از حضورش در جمع برگزیدگان و نخبگان جوان ایرانی ابراز خرسندی کرد.

وی در سخنرانی خود که به ماموریت انسان در دنیا اشاره داشت، پرداخت و گفت: یکی از عواملی که ملت ایران را بهم پیوند می دهد، انسان بودن است. بزرگترین لطف خدا بر ما این است که ما را انسان خلق کرده حال سوال این استکه این انسان باید چه کند و به کجا برود؟

احمدی نژاد افزود: انسان ظرفی است که می تواند و باید نماینده و تجلی خدا باشد همه موجودات عالم به نوعی ظرف تجلی خدا هستند اما با ظرفیت های محدود. انسان دارای ظرفیت تجلی نامحدود است یعنی می‌تواند به گونه ای عمل کند که به جایی برسد که تجلی همه خوبی ها و صفات خدای متعال باشد. خدا انسان را در خاک و پایین ترین مرتبه آفریده اما در دل، نهاد و فطرت او استعداد خدایی شدن قرار داده است. بنابراین انسان باید خود را از خاک تا خدا بالا بکشد. ماموریت انسان در زمین جز این چنین نیست.

رئیس جمهور یادآور شد: سوال این است که چگونه می توان خود و راه را شناخت و حرکت کرد چگونه می توان قله ها را یکی پس از دیگری شناخت و فتح کرد؟ برای پاسخ به همه اینها نیازمند حقیقت دیگری هستیم و آن عبارت از انسان کامل است. تنها راه کمال و پیشرفت حقیقی و تنها راه انسان شدن حقیقی در رسیدن به خدا عبارت از انسان کامل است. او متعلق به همه و دلسوز برای همه است.  محال است کسی بدون حرکت در مسیر انسان کامل بتواند ارزش و زیبایی در زمین مستقر کند. هر خوبی که می بینید به واسطه انسان کامل است.

احمدی نژاد گفت: جنگ ها کشتارها و کینه ها همه بخاطر این است که گروهی از انسان ها حقیقت انسان کامل را فراموش کرده اند و از تلاش برای رسیدن به او به سمت ثروت اندوزی و خودخواهی رفته اند. چرا انسان ها باید با هم دشمنی داشته باشند؟ شیعه و سنی یعنی چه؟ مگر نه اینکه همه ما به دنبال توحید هستیم؟ این مرزبندی ها برای چیست؟ این تفرقه ها برای چیست؟ عده ای مسیحی و عده ای مسلمان و بودایی و هندو هستند این تقسیم بندی ها از کجاست؟ دعواها و تعصبات از کجاست؟ همه از ناحیه غفلت از انسان کامل و پیروی از شیطان است.

رئیس جمهور ادامه داد: عده ای برای خود حکومت در دنیا راه انداختند و اشکال آن مختلف است یکی ممکن است ادعایش فقط سیاسی باشد مثل رهبران آمریکا عده ای هم فقط ادعای مذهبی دارند هر کدام برای خود حکومتی دارند کسی که حقیقتا به دنبال سعادت بشر است باید به دنبال همدلی بین ملت ها و گردآوردن ملت ها حول پرچم توحید و عشق به انسانیت باشد، نه دنبال جدا کردن ملت ها و طبقه بندی کردن انسان ها و ایجاد کینه و سوگیری بین انسان ها باشد.

وی تاکید کرد: هر رهبری اگر مبین بین وحدت ملت ها و برداشتن مرزها نباشد، حتما طاغوت است و حتما یک نوع زمامدار ناصالح است. محور اصلی و اول مشترک ما عبارت است از انسان کامل. انسان کامل رمز وحدت مردم فارغ از رنگ و نژاد و مذهب است. امروز هر کسی به فکر صلاح بشریت است راهی جز دعوت ملت ها به انسان کامل ندارد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود محور مشترک دوم بین ملت ایران را، سرزمین ایران خواند و گفت: همه ما عاشق ایران هستیم ایران یک گلستان بزرگ با گل های زیبا و رنگارنگ است ای کاش زمانی برسد که تمام اقوام ایرانی در زندگی روزمره و اجتماعی خود با همان سنت های زیبا و اخلاق انسانی و لباس های زیبای اقوام ایرانی تردد و با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و زندگی کنند.

احمدی نژاد با نام بردن از تک تک اقوام ایرانی خاطر نشان کرد: ما ایران را دوست داریم ایران فقط یک جغرافیا نیست ایران به معنای عدالت، عشق، سعادت، صلح، برادری، برابری است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ما باهم هستیم و همیشه با هم بوده ایم، گفت: ما همواره با هم بوده ایم و از مرزهای فرهنگی این سرزمین صیانت کرده ایم.

وی به خاطره اش از یک خبرنگار در نیویورک اشاره کرد  که از وی درباره چگونگی برخورد ایران با حمله نظامی جویا شده بود.

احمدی نژاد تصریح کرد: من در برابر این سوال، سوال کردم که به چه دلیل باید با ایران بجنگند؟ به چه حساب؟ چه کسی گفته؟ خبرنگار توضیح داد که من دوباره سوال کردم و در نهایت خبرنگار تسلیم شد. گفتم خب چه کسی می خواهد با ایران بجنگد؟ اسم ببرید؟ چه کسی جرات دارد با ملت ایران بجنگد؟ آیا توان دارند؟ چه کسی فکرمی کند ملت ایران را می شود با جنگ ساقط کرد؟ گفتم معلوم است شما ملت ایران را نشناخته اید، ملت ایران اهل تجاوز و جنگ افروزی نیست چون یک ملت فرهنگی است. ملت ایران بسیار قدرتمند است و هر دستی که دراز شود، قطع خواهد شد.

رئیس جمهور اضافه کرد: آنها به ذهنشان نمی گذرد که از راه جنگ با ملت ایران درگیر شوند، همان روش های قدیمی را پیگیری می کنند.

وی خطاب به حاضران در اجلاس گفت: می خواهم از قول شما جوانان به همه بدخواهان چه آنها که در مرکز قدرت جهانی هستند و چه آنها که در مرزها و چه آنها که ناآگاهانه در داخل کشور هستند بگویم اگر همه بدها و زشت اندیشان تاریخ دستشان را به هم دهند و بخواهند ملت ایران را از راه رسیدن به عدالت، آزادی، توحید و انسان کامل باز دارند، ملت ایران همه آنها را پشیمان خواهد کرد و لکه ننگ را بر پیشانی آنها خواهد زد.

رئیس جمهور افزود: اگر من یا امثال من شایستگی ملت ایران را نداشته باشیم و در منسب نمایندگی ملت ایران قرار گیریم و آنطور که شایسته و در طراز ملت ایران است، عمل نکنیم این ملت که مانند رودخانه زلال است، آلودگی ها و بداندیشی ها و خودخواهی ها را از دامن خودش پالایش خواهد کرد و بیرون خواهد انداخت، بنابراین ملت ایران از خودش مراقبت خواهد کرد اگر آلودگی پیدا شود، آلودگی را پاک خواهد کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه جوانان ایران زمین بالاترین سرمایه ملت ایران و جامعه بشری هستند، گفت: من می خواهم اعتقادات خودم را بگویم البته خیلی ها ناراحت می شوند، تحمل نمی کنند عکس العمل نشان می دهند اما باور من این است که جوانان ایران عاشق انسان کامل امام زمان(عج) هستند و تا استقرار موعود ایستادگی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: ایمان دارم اگر افرادی در کشور باشند که قدر عدالت توحید و عشق را نشناسند و بخواهند مانع حرکت جوانان سرزمین شوند، جوانان سرزمین با ایمان، پاکی، وحدت همه موانع را از پیش پا برخواهند داشت و ایمان را به نقطه اوج عزت و شایستگی خواهد رساند.

رئیس جمهور گفت: جوانان راه خود را پیدا کردند، راه کمال را پیدا کرده‌اند هر نسل زندگی خودش را می سازد و هرکسی منتظر دیگران ماند، ماند و هر کس آستین همت بالا زد، رسید. امروز باید برای استقرار عدالت آزادی توحید انسانیت اخلاق برادری و پیشرفت در زمینه های گوناگون حرکت کنیم. اطمینان دارم جوانان این سرزمین راه نورانی سعادت را با ایمان و شجاعت و اعتماد به نفس کامل دنبال خواهند کرد.

کلید واژه ها: ملت ایران انسان کامل جوانان خدا عده ای ملت ایران را توحید از انسان سرزمین ملت ها تجلی عدالت ها برای چه کسی از کجاست؟ برای چیست؟ خبرنگار ها برای چیست؟ چیست؟ انسان ها کجاست؟ ایمان وحدت


نظر شما :