گروگان‌های ایرانی در لیبی آزاد شدند

۱۶ مهر ۱۳۹۱ | ۰۰:۱۷ کد : ۱۹۰۷۶۷۷ سرخط اخبار

هفت تبعه ایرانی ربوده شده در لیبی آزاد و تحویل سفارت ایران در طرابلس شدند و طی ساعات آینده به کشور بازمی گردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان از آزادی گروگان های ایرانی ربوده شده در لیبی خبر داد.

وی با اشاره به بیش از دو ماه تلاش های گسترده برای آزادی این افراد گفت: خوشبختانه در پی تماس ها و مذاکرات فشرده به عمل آمده با مراجع رسمی لیبیایی و نیز مقامات محلی شهر بنغازی، امروز 7 گروگا ن ربوده شده ایرانی در لیبی پس از 65 روز آزاد و تحویل مقامات سفارت ایران در طرابلس شدند.

 صالحی افزود: این افراد همگی در صحت و سلامت کامل بوده و هم اکنون اقدامات لازم برای بازگشت آنها به کشور در حال انجام است و طی ساعات آینده هواپیمای حامل این هموطنان وارد کشور خواهد شد.

هیئت 7 نفره مسئولان هلال احمر جمهوری اسلامی که به دعوت رسمی سازمان هلال احمر لیبی به این کشور سفر کرده بودند در تاریخ 10/5/91 از سوی یک گروه مسلح ناشناس در شهر بنغازی ربوده و به نقطه نامعلوم منتقل شدند. طی مدت یاد شده هیئت های مختلف کنسولی و سیاسی کشورمان از طرابلس دیدار و با مسئولان لیبیایی مذاکره کردند.

همچنین وزیر خارجه لیبی نیز در سفر به تهران با مسئولان کشورمان و نیز خانواده ایرانیان ربوده شده در لیبی دیدار و گفت وگو کرد.

این موضوع همچنین در مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان با همتای لیبیایی اش در اجلاس مکه و اخیرا در نیویورک مورد پیگیری قرار گرفته بود.

کلید واژه ها: لیبی


نظر شما :