وزارت امور خارجه: امارات باید مسئولیت تمامی عواقب حماقت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بپذیرند

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۴:۴۳ کد : ۱۹۹۴۳۶۵ سرخط اخبار

 

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید برقراری روابط دیپلماتیک میان امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی، این اقدام را یک حماقت راهبردی از سوی ابوظبی و تل آویو دانست که بدون تردید حاصل آن تقویت محور مقاومت در منطقه خواهد بود.

در این بیانیه تاکید شده است که مردم مظلوم فلسطین و همه ملت های آزاده جهان هرگز عادی سازی روابط با رژیم غاصب و جنایت پیشه اسرائیل، و همداستانی با جنایات آن رژیم را نخواهند بخشید. بدون تردید خون های به ناحق ریخته شده ی هفت دهه مقاومت برای آزادی سرزمین مقدس فلسطین و قبله اول مسلمین، دیر یا زود گریبان خیانتکاران به آرمان فلسطین را خواهد گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران اقدام ننگین ابوظبی برای عادی سازی رابطه با رژیم جعلی، نامشروع و ضد بشری صهیونیستی را اقدامی خطرناک دانسته و با هشدار نسبت به هرگونه دخالت رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه خلیج‌فارس، اعلام می نماید که دولت امارات و دیگر دولت های همراه باید مسئولیت تمامی عواقب این اقدام را بپذیرند.

بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز اطمینان کرده است که تاریخ نشان خواهد داد چگونه این اشتباه راهبردی از سوی رژیم صهیونیستی، و این خنجری که به ناحق از سوی امارات بر پشت مردم فلسطین و بلکه کلیه مسلمانان وارد آمد،  برعکس منجر به تقویت محور مقاومت شده و اتحاد و همبستگی علیه رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه را به اوج خواهد رساند.

وزارت امور خارجه در پایان این بیانیه به حاکمانی که از قصرهای شیشه ای خود چنگ به صورت فلسطینیان و دیگر مردم مظلوم منطقه مثل یمن می کشند توصیه کرده است که به خود آیند و در تشخیص دوستان و دشمنان خود به بی راهه نروند.

انتهای پیام

 
 
 


( ۱ )

نظر شما :

رضا ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۱
اشتباهات مداوم وشعارهای غیرواقعی باعث شدکه دشمنان منطقه ای ایران قوی ترشوند وهمه ازکارت ایران برای به دست اوردن وجهه ومنافع استفاده کنون قبیله امارات قباحت رابطه با اسراییل را شکست وگرنه همه می دانند که قبیله های موجود درجنوب خلیج فارس پادوهای غرب هستند اگر ایجاد رابطه علنی بااسراییل ادامه پیداکندکشورمان تنها می ماند ومطمئناًبسیاری از دوستانمان که حتی از گفتن نام حقیقی وتاریخی خلیج فارس اجتناب می کنندما را تنها خواهند گذاشت همان طورکه درتحریم های بانکی ما راتنها گذاشتندامام خمینی معتقد بود که همه کشورهای اسلامی باید علیه اسراییل باشند نه اینکه یک کشور جور این مبارزه رابکشد وبعد کشورهای مسلمان نیز ما را تنها بگذارند حتی لبنان وفلسطینیان
مسعود ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۷
در کمپ دیوید زنگ شکست ناسیونالیزم عربی به صدا در آمد و لیکن انقلاب اسلامی ایران و روند اسلامی کردن مسئله ی فلسطین توسط ایران شتاب آن را کم کرد و اکنون امارات با این اقدام خود آخرین میخ را به تابوت ناسیونالیزم عرب " عروبه " کوبید ! اکنون بعد از شکست اعراب از اسرائیل و اعلام رسمی این شکست با این اعمال ننگین زمینه ای جدید برای نیروهای اسلامی تحت قیاده و رهبری راهبردی حضرت " امام خامنه ای" به عنوان ولی امر مسلمین جهان فراهم شده است که به رسالت تاریخی والهی خویش جامه ی عمل بپوشاند !
هومان ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲
با سلام مگر مسئولین عزیز ما عواقب دشمنی با آمریکا را پذیرفته اند؟ فقط ما مردم این عواقب را پذیرفته ایم نه شما؟