فرمانده کل سپاه: اجازه خدشه به امنیت‌ کشور را نمی‌دهیم/آمریکا اخطارها را جدی بگیرد

۰۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۴ کد : ۱۹۹۰۳۹۱ سرخط اخبار

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی‌های بهتر است ارتش خود را در همان آمریکا برای رفع مشکل‌های مردم خود بکار بگیرند و به منطقه ما نفرستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، سرلشکر حسین سلامی در گفتگویی به مناسبت روز پاسدار گفت: فلسفه وجودی سپاه پاسداران در عاشورای سال ۶۱ هجری قمری و زمانی که امام حسین (ع) و اصحاب با وفای آن حضرت تمام هستی خود را برای دفاع از اسلام به صحنه آوردند، شکل گرفت.

وی افزود: روح سپاه هم همیشه با فداکاری، وفاداری، اخلاقی، ایثار و از جان گذشتگی، حضور در قلب خطر همراه بوده است و این‌ها فلسفه قیام عاشورا هم هست و به همین علت امام حسین (ع) را نماد و نشانه دفاع از اسلام می‌دانیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آنچه تغییر کرده، ابعاد و جغرافیای این دفاع است، زیرا به مرور و با وسعت یافتن انقلاب اسلامی، تا جغرافیاهای جدیدی را در تصرف خود در آورده است.

سرلشکر سلامی افزود: تهدیدها پیچیده‌تر و همه جانبه‌تر شده اند، میادین عمل وسعت یافته، بنابراین قلمروی عملکرد سپاه هم گسترش پیدا کرده است.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز سپاه از قلب این سرزمین تا هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای آن، برای دفاع از هویت، شخصیت، اعتبار، منزلت، عزت، امنیت، شرف و کرامت امت اسلامی در این جغرافیای وسیع دفاع می‌کند و این فقط دفاع امنیتی، نظامی، یا اطلاعاتی نیست بلکه یک دفاع فرهنگی و هویتی است.

وی اضافه کرد: سپاه در برابر فقر، حوادث، بلایا و هر چیزی که بخواهد به ملت ایران آسیب بزند، موظف است که در میدان مرکزی این حوادث و در خطوط مقدم و لحظه‌های ابتدایی حادثه حضور یابد و این را ملت عزیز ایران در سال‌های گذشته و در صحنه‌های مختلف شاهد بوده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: رسالت سپاه با گذر زمان تغییری نکرده است و سپاه پرچمدار و پیشگام در برابر همه تهدیدها و مشکلاتی است که عزت و هویت ملت ایران را به مخاطره می‌اندازد.

سرلشکر سلامی گفت: آرمان‌ها، رسالت، فلسفه وجودی، ارزش‌ها و صراط مستقیم سپاه همچنان ثابت است، اگر چه ممکن است روش‌ها یا قلمروی جغرافیای اعتقادی، سیاسی، فرهنگی، اطلاعاتی و روانی آن وسیع شده باشد.

اخطار فرمانده سپاه به آمریکایی‌ها برای ترک منطقه

فرمانده کل سپاه پاسداران بار دیگر به آمریکایی‌ها اخطار داد که منطقه را ترک کنند.

سرلشکر حسین سلامی گفت: آمریکایی‌ها وقتی در این منطقه حضور دارند هم خودشان ضرر می‌کنند و هم به ملت‌های منطقه ضرر می‌زنند و وجودشان هیچ خاصیتی جز زوال قدرت خودشان و آسیب برای ملت‌های منطقه ندارد.

وی با یادآوری حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد عراق گفت: برخی مقامات آمریکایی بعد از آن حمله اعلام کردند که می‌خواستند، عملیات محدودی هم علیه ایرانی‌ها انجام دهند که یک بلوف سیاسی بیش نبود.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکایی‌ها قدرت ما را آزموده اند و محک زده اند و می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران در این منطقه علیه هر قدرتی که بخواهد شیطنت کند چه دست برتری دارد.

سرلشکر سلامی همچنین گفت: ایران برای این کار هم قدرت و هم اراده برای اعمال این قدرت دارد.

وی افزود: امیدواریم خداوند به این ملت کمک کند که همچون گذشته عزت خود را حفظ کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم که در همه مشکلات و مخاطرات، چالش‌ها و بلایا و تهدیدات، پیشمرگ ملت بزرگ ایران هستیم و تا وقتی که هستیم که ان شاءالله تا ابد این سپاه عظیم خواهد درخشید، اجازه نخواهیم داد، ذره‌ای به اعتبار، حیثیت، منافع، امنیت و آبروی این ملت خدشه‌ای وارد شود.

سرلشکر سلامی افزود: آرزو داریم، مردم عزیز ما همواره سالم و تندرست باشند و این سال هم برای مردم ما پر از رحمت، سلامتی، پیروزی و درخشش و سرشار از توفیقات بزرگ و شگفت انگیز باشد.

وی همچنین گفت: به مقامات آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم که به جای فکر کردن به سناریوهای هالیوودی و کشتار مردم در عراق، واقعاً به فکر جان مردم شأن در نیویورک و ایالات‌های درگیر کرونا باشند و به جای اینکه ارتش شأن را در نقاط مختلف جهان مستقر کنند که مردم آن جاها را آواره کننده و عروسی‌های شأن را به خاک و خون بکشند، شب‌ها وارد خانه‌های شأن بشوند، این ارتش را مثل کشور ایران که نیروهای مسلح خود را در خدمت مقابله با کرونا بکار گرفته اند، بهتر است ارتش خود را در همان آمریکا برای رفع مشکل‌های مردم خود بکار گیرد.

همه ظرفیت‌های سپاه و بسیج از روز اول در صحنه مقابله با کروناست

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: از روز نخست آغاز شیوع بیماری کرونا، همه ظرفیت‌های سپاه و بسیج را به صحنه آوردیم.

سرلشکر حسین سلامی افزود: از همان ابتدا همه بیمارستان‌های ثابت و سیار برای درمان بیماران کرونایی بسیج شد.

وی گفت: بیمارستان‌های سیار سپاه همه تجهیزات درمانی و تشخیصی و نیروی انسانی درمانی را در اختیار دارد و به سرعت قابل انتقال به نقطه دیگری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: نخستین کاری که ما در این صحنه انجام دادیم این بود که مثل یک جنگ که همواره یک کشور در آن با موج شوک اولیه مواجه می‌شود و نیاز دارد که نیرویی در خطوط مقدم آن عملیات تأخیری انجام دهد، یعنی در قلب ماجرا قرار گیرد، تا همه سیستم خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و بتواند در مقابل ماجرا ایستادگی کند، سپاه هم عملیات تأخیری انجام داد.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: سازماندهی سپاه در مقابله با این موضوع از ابتدا بر همین اساس بود.

وی گفت: تا این لحظه هیچ بیمار رها شده‌ای در کشور وجود نداشته است یعنی در کشور ایران همواره پذیرش بیماران کرونایی از حجم مراجعه کننده‌ها و بستری شده‌ها بیشتر بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شاید در آن روزهای اول از نظر تأمین تجهیزات مراقبتی و بهداشتی، التهابی بوجود آمده، اما به سرعت در تمام ملت، هم در سطح وزارت بهداشت و بیمارستان‌های کشور و هم در مراکز تولیدی و هم بسیج، بعثتی اتفاق افتاد و به سرعت این کمبودها را جبران کردند.

بسیج روزانه ۳ میلیون ماسک تولید می‌کند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر بسیج، روزی ۳ میلیون ماسک بهداشتی تولید می‌کند که با مدیریت ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت به طور مستمر توزیع می‌شود.

سرلشکر حسین سلامی افزود: این میزان ماسک را روزانه بسیج در کارگاه‌های خانگی و غیر خانگی تولید می‌کند.

وی گفت: به مرور و با گسترش شیوع بیماری کرونا همه بیمارستان‌های سپاه را تحت پوشش این مسئله قرار دادیم و به عنوان یک نیروی مکمل در کنار ستاد مقابله با کرونا و در خدمت این عزیزان قرار گرفتیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) در قم با همه ظرفیت خود که در ابتدا ۱۰۰ تخت بود در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت و حدود ۷۰۰ تخت نقاهتگاهی و استراحتگاهی را هم مدیریت کرد و یک بیمارستان صحرایی شهید صدوقی هم از اصفهان به قم منتقل شد تا به عنوان احتیاط بیمارستان‌های قم استقرار یابد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بیمارستان بقیه الله (عج) سپاه هم در چند جهت اساسی حرکت کرد، گفت: اولاً همه این بیمارستان‌ها با ظرفیت کامل با تقریباً ۵۵۰ تخت در اختیار کرونا قرار دادیم.

وی افزود: امروز با تلاش دوستان ما در بیمارستان بقیه الله تعداد تخت‌های بستری برای بیماران کرونایی به ۷۰۰ تخت بستری افزایش یافته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: در این بیمارستان ۳۰ تخت آی سی یو داشتیم در فاز اولیه به ۷۰ و امروز به ۱۰۰ تخت آی سی یو با همه تجهیزات مراقبتی کامل رساندند.

سرلشکر سلامی گفت: این در حالی است که در آمریکا فرماندار یکی از ایالات اعلام می‌کند که تجهیزات اساسی آی سی یو و ماسک‌های بهداشتی و گان کجاست؟ و به مقدار کافی در اختیار نداریم.

وی افزود: امروز بیمارستان بقیه الله روزانه تعداد زیادی ماسک ان ۹۵ (N۹۵) تولید می‌کند، هزار تخت نقاهتگاهی را درون خود ایجاد کرده است، اگر چه مردم ما از تخت‌های استراحتگاهی و نقاهتگاهی خیلی استقبال نمی‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: همین بیمارستان هر روز پروتکل‌های درمانی را به روز و در سطح جهان منتشر می‌کند.

سرلشکر سلامی افزود: یعنی شیوه‌های درمان نوسازی شده این بیماری را روز به روز پزشکان ما در گروه‌های متعددی پژوهشی و تحقیقاتی به روز می‌کنند و در سطح کشور و جهان منتشر می‌کنند.

وی گفت: حتماً در این بیمارستان داروهای جدیدی مورد تست‌های بالینی قرار گرفته است که برخی از آن‌ها نتایج نسبتاً موفقیت آمیزی داشته اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: گروه‌های تحقیقاتی در مرکز ژنتیکی در حال کار روی یافتن آنتی ویروس برای ساختن واکسن هستند که هنوز در ابتدای راه هستند.

سرلشکر سلامی گفت: تلاش کرده ایم که همه توانمندی‌های سپاه را در این مسیر به اختیار بگیریم.

حوادث بزرگ تحمیلی به ملت ایران، به فرصت‌های بزرگ تبدیل شده است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هر حادثه بزرگی که به ملت ایران تحمیل شده، به فرصت‌های بزرگی برای ملت ایران تبدیل شده است.

سرلشکر حسین سلامی افزود: یکی از بزرگترین حوادثی که سپاه در ابتدای تولد خود با آن روبرو شد، جنگ تحمیل شده از سوی نظام سلطه در مقیاسی جهانی علیه ملتی بود که تازه انقلاب کرده بود و یک سیستم دفاعی قدرتمند و منسجمی نداشت.

وی اضافه کرد: تصور اینکه چگونه آن تهدید ویرانگر و مخرب می‌تواند به یک فرصت برای استحکام بخشی برای پایه‌های امنیتی و دفاعی کشوری مثل ایران تبدیل شود، تصور بسیار سختی بود.

سرلشکر سلامی گفت: سپاه با بضاعت اندک و اولیه خود وارد این میدان شد و سلاح‌های خود را از دشمن به غنیمت گرفت. چون ما در محاصره تسلیحاتی بودیم.

مجاهدت ۷۰۰ هزار بسیجی در مقابله با کرونا

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: بیش از ۷۰۰ هزار بسیجی برای غربالگری سراسری در اختیار جهاد عمومی مقابله با کرونا قرار گرفتند.

سرلشکر حسین سلامی افزود: دوستان در وزارت بهداشت و درمان، گزارش‌های خوبی را از نحوه عملکرد بسیجیان عزیز در زمینه غربالگری بیماری کرونا ارائه کردند.

وی گفت: حدود ۵۰ میلیون نفر از افراد جامعه تحت غربالگری قرار گرفتند و همین تشخیص بیماران، به آنان کمک می‌کند که به سرعت قرنطینه شوند، یا به مراکز درمانی مراجعه کنند و از شیوع بی رویه بیماری کرونا جلوگیری شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در کنار این اقدامات صدها هزار بسته بهداشتی و معیشتی میان خانواده‌ها توزیع شد.

سرلشکر سلامی گفت: براساس فرمان و تأکیدات رهبر معظم انقلاب همه امکانات را بسیج کردیم و خانواده‌های کم بضاعتی را که از ناحیه بیماری کرونا مورد آسیب قرار گرفته اند را تحت پوشش قرار دادیم.

وی افزود: ما به عنوان سپاه پاسداران و برادران مان در سپاه‌های استانی با کمک خیران، تقریباً ۳۰۰ هزار خانواده آسیب دیده معیشتی ناشی از کرونا را تحت پوشش دریافت بسته‌های معیشتی قرار دادیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نیروهای عزیز بسیجی با کوله پشتی‌های طراحی شده که مملو از مواد ضدعفونی شده، شبانه روزی در اماکن مختلف حضور می‌یابند.

سرلشکر سلامی افزود: برخی بسیجیان حتی برای کمک به خانواده‌هایی که دارای سرپرست قوی نیستند، کهولت سن یا بیماری دارند اقدام می‌کنند و این جلوه‌های بسیار زیبایی از عاطفه و محبت آفریده است.

وی گفت: وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که یک جنب و جوش و بسیجی از عمق جان شکل گرفته که این نشان می‌دهد این کشور وقتی دارای رهبری است که طبیب دل‌ها و نفوس است و رنج‌ها و سختی‌ها را با استفاده از توصیه‌ها و تدابیر خود به یک میدان همبستگی و همدلی و تجلی عاطفه‌ها، احساس‌ها و برادری تبدیل می‌کند، چنین ملتی در هیچ حادثه‌ای شکست نمی‌خورد و بر هر پدیده‌ای غلبه می‌کند.

کلید واژه ها: سپاه سردار سلامی ایران و امریکا


( ۱ )

نظر شما :