هیچ کدام از ایرانیان مقیم چین به کرونا مبتلا نشده‌اند

۰۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۵ کد : ۱۹۸۹۱۸۳ سرخط اخبار

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که روز چهارشنبه منتشر شد آمده است هم اکنون ۸۰ هموطن ایرانی در شهر «ووهان» کانون شیوع ویروس کرونا حضور دارند که سفارت در تماس مستمر، پیگیر وضعیت و سلامت آن‌ها است.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه اقدامات و پیگیری‌های متعددی در خصوص امور و درخواست‌های ایرانیان مقیم چین در حال انجام است آمده است: مشکلات ایرانیان مقیم این شهر از جمله درخواست خروج، مهر خروج سربازی، حمایت‌های معیشتی و بهداشتی در حال پیگیری است که برخی از این موارد انجام شده است، اما حصول تمام درخواست‌ها نیازمند همکاری سایر نهاد‌ها نیز هست.

سفارت ایران در چین در ادامه این اطلاعیه آورده است: به دلیل ریسک بالای ابتلا و انتشار بیماری طی فرایند جابجایی گروهی افراد، خروج اتباع خارجی از ووهان از سوی مقامات محل و سازمان جهانی بهداشت توصیه نمی‌شود با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه‌های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است.

بیانیه می‌افزاید: جهت مبارزه با شیوع این ویروس، تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است لذا به هموطنانی که قصد سفر به چین دارند توصیه می‌شود سفر خود را به تعویق بیاندازند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این بیانیه آورده است: اکثر دانشگاه‌های چین ترم جدید را با تاخیر آغاز خواهند کرد لذا دانشجویانی که هم اکنون در ایران هستند، پیش از عزیمت، از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل کرده و جهت مراجعت به چین تعجیل نکنند.

در این بیانیه آمده است بعلت دوره پنهان این ویروس ضروری است هموطنان ارجمندی که از چین به ایران مراجعت می‌کنند مراقبت‌های ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علائم ابتلا با مراکز درمانی تماس حاصل نمایند.

بیانیه می‌افزاید: سفارت و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در چین بطور مستمر آخرین وضعیت شیوع ویروس در این کشور را رصد نموده و متناسب با آخرین وضعیت، در این خصوص اطلاع رسانی خواهد کرد.

کلید واژه ها: ایران و چین ویروس کرونا


نظر شما :