فرمانده کل ارتش: رزمایش مرکب دریایی حاکی از اقتدار ارتش است

۱۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۹۸۸۵۳۶ سرخط اخبار

فرمانده کل ارتش در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه تحریم‌های ۴۰ ساله باعث پیشرفت ارتش شده است، گفت: رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین حاکی از اقتدار نیروی دریایی ارتش است.

به گزارش ایسنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در دیدار با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به نیروهای متخصص، جوان، خلاق و مومن در ارتش گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، روح معنویت و شجاعت در بین کارکنان ارتش موج می زند و بخش مهمی از معنویت و بصیرت ارتش مرهون تلاش‌های خالصانه سازمان عقیدتی سیاسی است.

موسوی اظهار کرد: سال‌ها به دنبال این بودیم که کارکنان  ما چند مهارته باشند و یگان‌های ما بتوانند چندین ماموریت را انجام دهند و در برابر دشمنان، منظم و نامنظم حمله و دفاع کنند که امروز به آن رسیده‌ایم و یگان‌های ارتش نسبت به تهدیدات آتی کاملاً آگاه و هوشیار هستند.

وی نیروی زمینی ارتش را یک نیروی آماده، چابک و عملیاتی خواند و گفت: با تلاش فرماندهان و پشتکار کارکنان خلاق و جوان، امروز نیروی زمینی به پیشرفت های خوبی دست یافته و در شیراز نیز یگان های ما از بهترین یگان های ارتش هستند.

وی تیپ ۵۵ هوابرد را یکی از پرافتخارترین یگان‌های ارتش دانست و خاطرنشان کرد: این تیپ یکی از یگان‌های موفق ما در طول دوران دفاع مقدس بوده و در اکثر عملیات ها به ویژه عملیات فتح‌المبین نقش برجسته‌ای ایفا کرده است.

 فرمانده کل ارتش گفت: در کنار نیروی زمینی ارتش نیروی هوایی ارتش همواره از آسمان کشور محافظت می‌کند و پدافند هوایی در بالاترین ارتفاعات به ماموریت خود ادامه می دهد و همچنین نیروی دریایی در آبهای آزاد از جمله در باب المندب گشت دریایی خود را با قدرت انجام می‌دهد.

 امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه دشمن با تحریم های ۴۰ساله تلاش کرد که ایران، بویژه نیروهای مسلح را تضعیف کند ولی این تحریم ها موجب پیشرفت ارتش شد گفت: رزمایش مرکب دریایی ایران، چین و روسیه حاکی از توانمتدی و اقتدار ایران اسلامی است و یک بار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان کشید.

 وی تصریح کرد: استقرار یگان های زمینی ارتش در مرزهای غرب و شمال شرق کشور در کنار سایر مرزداران با بهره‌مندی از تجهیزات مدرن و پیشرفته به خوبی انجام می‌شود و اخیراً مرزداران ما توانسته‌اند محموله‌ای از سلاح و تجهیزات که دشمن می
‌خواست‌ برای آشوب‌های اخیر استفاده کند کشف و ضبط کنند.

امام جمعه شیراز  نیز در این دیدار با اشاره به خاطره‌ای از سرهنگ شهید مجتبی ذوالفقار نسب از شهدای مدافع حرم ارتش، گفت: امروزه در ارتش، شهید ذوالفقار نسب ها که به اصول اعتقادی و احکام شرعی پایبند هستند بسیارند و این جای شکرگزاری به درگاه خداوند را دارد.

 آیت الله دژکام خاطرنشان کرد: برخی صنایع دفاعی در گذشته در شیراز رونق داشته و این یکی از افتخارات مردم این استان است که اخیراً گفته ها حاکی از آن است که این صنایع به جای دیگری منتقل شود که بنده درخواست دارم این افتخار خدمت از مردم این شهر دریغ نشود.

امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، سرتیپ دوم رضایی ارشد نظامی ارتش در استان فارس و حجت الاسلام رضایی ارشد عقیدتی سیاسی منطقه فارس نیز در این دیدار فرمانده کل ارتش را همراهی کردند.

کلید واژه ها: رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه و چین


( ۲ )

نظر شما :