با حمایت و تحریک امریکا

نیروهای دموکراتیک سوریه برای حمله به نیروهای ایرانی آماده می شوند؟

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰ کد : ۱۹۸۲۹۴۲ اخبار اصلی خاورمیانه
این تحرکات فقط با حضور امریکا و بدون همکاری دیگر کشورهای عضو ائتلاف بین المللی خواهد بود و در آن از امکانات امریکا در پایگاه تنف برای حمله استفاده خواهد شد.
نیروهای دموکراتیک سوریه برای حمله به نیروهای ایرانی آماده می شوند؟

دیپلماسی ایرانی: منابع رسانه ای مخالف دولت سوریه از دیرالزور خبر داده اند که نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری ایالات متحده خود را برای حمله ای گسترده به پایگاه های تشکیلات نیروهای ایرانی در شرق سوریه آماده می کنند.
پایگاه «فرات پست» متعلق به نیروهای محلی ضد دولتی در دیرالزور به نقل از منابعی در دیرالزور خبر داده که نیروهای دموکراتیک سوریه با همکاری شورای نظامی دیرالزور و تکاورهای انقلابی خود را برای حمله به شهر البوکمال آماده می کنند.

این منابع افزوده اند که هدف از این حمله بستن راه ایران به خصوص پس از اعلام برقراری راه آهن دمشق – بغداد است و از البوکمال آغاز می شود و بعدتر به عشاره کشیده خواهد شد.

به گفته این منابع ائتلاف بین المللی اخیرا نیروهای محلی وابسته خود را به تجهیزات نظامی فراوانی مجهز کرده و ده ها کامیون سلاح به مواضع تحت سلطه نیروهای دموکراتیک در شرق دیرالزور اعزام کرده است.

به گزارش میدل ایست نیوز، این گزارش افزوده که گروه نظامی «فاطمیون» که متشکل از سربازان ایرانی در سوریه است در آن سوی رود فرات درحال تقویت پایگاه خود در شهر البوکمال هستند و در دو طرف رود فرات سلاح سنگین توزیع کرده اند.

به گفته «صهیب جابر» از پایگاه «فرات پست» این تحرکات فقط با حضور امریکا و بدون همکاری دیگر کشورهای عضو ائتلاف بین المللی خواهد بود و در آن از امکانات امریکا در پایگاه تنف برای حمله استفاده خواهد شد. او افزوده که هدف اصلی مانور اخیر بین نیروهای «تکاور انقلابی» سوریه با نیروهای امریکایی با همین هدف بوده است.

او پیش بینی کرد که چنین حمله ای اگر انجام شود باعث خالی شدن منطقه غرب فرات تا تدمر از حضور ایرانی شود.

این در حالی است که ایالات متحده در سال گذشته ازطریق مزدوران خود اطلاعات مفصلی از مواضع حضور نیروهای ایرانی در سوریه و امکانات نظامی و تجهیزات و مهمات آنها به دست آورده است.

جابر تأکید کرد که این تحرکات صرفا استراتژیک است چون منطقه غرب فرات دارای ثروت های طبیعی یا کشاورزی نیست و با توجه به اینکه شرق فرات نیز در اختیار نیروهای ائتلاف بین المللی است، به نظر می آید تنها هدف این برنامه بستن راه دسترسی ایران به سواحل سوریه و تضعیف ایران در لبنان و بستن راه های امدادات ایرانی به لبنان است.

تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

کلید واژه ها: ایران سوریه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایالات متحده امریکا


( ۲۹ )

نظر شما :

ایرانی ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۳:۰۰
حرفهای بدون منبع. این حرفها فقط به نفع وهابیهای تحت حمایت ترکیه ست. و همینطور خود ترکیه که عفرین رو هم مثل اسکندرون برای همیشه اشغال کنه.
محمد ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۹
اقای ایرانی شما چرا فکر میکنی این حرفا بدون منبعه چرا مقاومت میکنید در برابر فهمیدن اینگونه خبرها. این خبر صحت داره و حتی من در رسانه های مختلف مشاهده کردم این خبر رو. شما دنبال قاتل بروسلی میگردی این وسط. شرایط برای نیروهای ایرانی در سوریه از جهات مختلف سخت شده و خبرهای بدتر از این نیز در راهه باید قبول کرد
ایرانی ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۶
در برابر حرف غیرمنطقی باید مقاومت کرد. این کارها چه سودی برای نیروهای دموکراتیک داره؟ نصف مرز مشترک عراق و سوریه دست اینهاس و اگه بخوان راه رو کلا ببندن باید تا التنف پیشروی کنن!!!! اون توی بیابان و صحرا! اصلا فرض کنیم اونجا رو هم گرفتن، مگه فقط از طریق زمینی میشه سلاح ارسال کرد؟ به فرض محال اینکه جلوی ارسال سلاح رو هم گرفتن، این یعنی ضعف ارتش سوریه و قدرت گرفتن همونهایی که عفرین رو گرفتن و اینها این دفعه باید در شرق فرات با ترکیه و نوچه هاش بجنگن. اینها اگه بخوان جنگی راه بندازن که نمیندازن، برای عفرینه نه بیابانی که نه نفت داره و نه محصولات کشاورزی و حتی خیلی از نقاطش استراتژیک هم نیست.
Mohammad Reza ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۶
تنها راه نجات ایران از این بازیهای احمقانه ای که غربی ها الخصوص امریکا بر علیه منافع جمهوری اسلامی ایران براه انداخته اند اول اینکه حسن روحانی و ظریف و تیم ناموفقشان برای نجات ملت و مملکت از این مخمصه که خود بوجود آورنده اش بودند داوطلبانه خود را کنار بکشند و با صراحت به مردم بگویند که مرد این میدان نیستند و قادر به هدایت این کشتی سوراخ شده که هدیه غربی ها به این دولت بوده است نخواهند بود..دوم اینکه بوسیله دوستان چند تا موشک به عربستان و چند تا موشک به اسرائیلی ها بزنند تا حساب کار دستشان بیاید که دارند با دم شیر خفته بازی میکنند ولی امان از روزیکه که این شیر خفته گرسنه بیدار شود....