اهمیت حفظ اتحاد در مبارزه با تروریسم

ما با هم نفرت را شکست می‌دهیم

۱۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۹۶۹۷۰۸ اروپا ترجمه برگزیده
ذهن من با قربانیان این خشونت است، با خانواده‌ها و جامعه مسلمانان. در روزهای اخیر مسلمانان سریعا همبستگی و حمایت خود را از قربانیان دیگر حملات نشان دادند و حالا زمان آن است که ما دست دوستی خود را به سوی آنها دراز کنیم.
ما با هم نفرت را شکست می‌دهیم

نویسنده: آمبر رود

دیپلماسی ایرانی: همه جمعیت های مختلف انگلستان با وحشت های غیرقابل تصویر هفته های اخیر شگفت زده و متاثر شده اند. به طرز غم انگیزی ماه مبارک رمضان در تقویم مسلمانان، در سال جاری با یک سری حوادث ویرانگر عجین شد. مسلمان بریتانیا حملات بزدلانه اخیر را در کنار دیگر لندنی ها محکوم کرده اند.

همین هفته گذشته بود که بیدار شدن مسلمانان برای سحری جان همسایگان آنها را نشان داد تا آتش سوزی برج گرنفل که در ساعات اولیه شب آغاز شد، تلفات کمتری داشته باشد. مساجد درهای خود را به روی قربانیان از همه ادیان باز کردند تا پاسخی تاثیرگذار به دردهای جامعه باشند. اکنون در روزهای آخر ماه مبارک رمضان جامعه مسلمانان با حمله تکان دهنده به پارک فینزبری مواجه شد.

این حمله دیگری به بریتانیا بود و ماند سایر حوادث غم انگیز دیگر همه ما را در اندوه فرو برد. ما نباید اجازه دهیم که نفرت پیروز شود. این حیاتی است، بیش از هر زمان دیگری. ما باید در کنار هم بایستیم و اجازه ندهیم افرادی که به دنبال ایجاد تفرقه با استفاده از نفرت هستند، به پیروزی برسند.

من ناراحت هستم که گفته می شود جنایت بزدلانه اخیر به مانند حملات پل وست مینستر، منچستر یا لندن بریج مورد بحث قرار نگرفته است. بگذارید شکی باقی نماند که این حمله نیز به اندازه سایر حملات وحشتناک دیگر مورد توجه است. غم و اندوه ما کمتر نیست. وقتی که یک ون افراد بی گناه را مورد هدف قرار گرفت در عرض کمتر از یک دقیقه پلیس وارد ماجرا و ظرف هشت دقیقه این حمله تروریستی اعلام شد.

ذهن من با قربانیان این خشونت است، با خانواده ها و جامعه مسلمانان. در روزهای اخیر مسلمانان سریعا همبستگی و حمایت خود را از قربانیان دیگر حملات نشان دادند و حالا زمان آن است که ما دست دوستی خود را به سوی آنها دراز کنیم. دیگر جمعیت ها با اعتقادات دیگر به سرعت شوکه شدن خود را بیان کرده و حمایت خود را نشان داده اند.

اما ما نباید اینجا متوقف شویم. اینها فقط کلماتی دلداری دهنده نیستند. مسلمانان باید احساس امنیت کنند و ما باید با همکاری یکدیگر همکاری از این نفرت، جنایت و افراطی گری عبور کنیم. این مساله ای است که همه ما در آن نقشی داریم. ما باید متحد باشیم و نشان دهیم روح جامعه ما قوی است، همه مورد حمایت قانون هستند و توسط کشور محافظت می شوند. باید نشان دهیم که بدوت هیچ شکی هرجا که ترور باشد ما در برابر آن سخت می ایستیم و به آن حمله می کنیم. حمله به مسلمانان نیز حمله ای تروریستی است.

نخست وزیر به شکلی واضح مشخص کرد که در حال بررسی استراتژی مبارزه با تروریسم است و اطمینان داد که پلیس و سرویس های امنیتی دارای قدرت لازم برای مبارزه با این وضعیت هستند. کمیسیونی جدید برای مقابله با افراط گرایی راه اندازی خواهد شد تا با کسانی که به دنبال تخریب ارزش های مشترک این کشور بزرگ هستند، مقابله کند.

متاسفانه آمار نشان می دهد بیش تر از نیمی از کسانی که نفرت را تجربه کرده اند عضو جامعه مسلمانان هستند. این عددی است که باید درباره آن فکر کنیم. ما می دانیم که مشکلی وجود دارد و این چیزی است که باید روی آن کار کنیم. سال گذشته من طرح عملیات مبارزه با جرایم حاصل از نفرت را منتشر کردم و بودجه ای در حودود 2,4میلیون پوند برای تامین امنیت مکان های مذهبی که در معرض جنایت متخاصمین قرار دارند در نظر گرفته شد. بسیاری از مساجد از این بودجه بهره مند شدند و ما همچنان در حال گسترش این طرح هستیم. بریتانیا یکی از قوی ترین قوانین در جهان برای مقابله با جرایم حاصل از نفرت را دارد. هر کس باید مسئولیت کامل قانونی خود را بپذیرد. ما افراد را تشویق می کنیم که هرگونه حادثه و جرم نفرت برانگیز را به پلیس گزارش دهند و همه گزارش ها به طور جدی مورد توجه قرار می گیرند.

تهدید راست افراطی و ایدئولوژی پیچیده اسلام هراسی آنها بر ضد بسیاری از مسلمانان است. بنابراین قانون به تنهایی کافی نیست و برای عبور از این مساله ما به برنامه ای جامع نیاز داریم. ما به همکاری همه گروه ها نیاز داریم تا با تمام اشکال افراط گرایی مبارزه کنیم. ما باید در مدارس و جوامع مختلف کار کنیم تا جوانان را از ایدئولوژی های افراطی محافظت کنیم. ما باید به داستان ها و حرف ها و نگرانی های مردم فینزبری پارک گوش کنیم.

میزان عملیات نظارتی برای حفاظت و اطمینان از امنیت جوامع مختلف در سراسر کشور افزایش یافته است. این مساله باید تا زمانی که نیاز است ادامه داشته باشد. جامعه مسلمان همکاری نزدیکی با دولت برای مبارزه با تروریسم و اسلام هراسی دارند و باید این اطمینان حاصل شود که حمایت های لازم از آنها به عمل خواهد آمد.

این حمله به منظور ایجاد درد انجام شد. باید گفت که موفقیت آمیز هم بود. ما ویران شده ایم اما غم و اندوه ما مشترک است و این درد چیزی است که ما را به هم نزدیک تر می کند. این مهاجمان که مسئول جنایات اخیر هستند باید ببینند که ما را زخمی کرده اند اما قلب بزرگ ما را نشکسته اند. آنها در ماموریت خود برای ایجاد تفرقه در بین ما شکست خورده اند.

بریتانیا متحد شده است تا پیغامی قوی برای هرکسی که به دنبال نفرت پراکنی است ارسال کند. ما با هم قوی تر هستیم. ما با هم می توانیم نفرت را شکست دهیم. ما با هم در کنار جامعه مسلمان ایستاده ایم. شما تنها نیستید، درد ما مشترک است و ما شما را تنها نخواهیم گذاشت.

منبع: گاردین/ مترجم: روزبه آرش

انتشار اولیه: پنج شنبه 1 تیر 1396 / انتشار مجدد: شنبه 17 تیر 1396

کلید واژه ها: بریتانیا ترزا می حوادث تروریستی جامعه مسلمانان


نظر شما :