احتمال از سرگیری اعزام به عمره

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۲:۵۴ کد : ۱۹۴۷۷۵۹ سرخط اخبار
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هفته آینده معاون حج، عمره و عتبات معرفی می شود، گفت: رأی ۲ مأمور خاطی عربستان تا ۱۰ روز آینده صادر می شود و احتمال ازسرگیری عمره از آذرماه وجود دارد.

سعید اوحدی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر سِمَت ناصر خدرنژاد گفت: هنوز معاونت حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت متولی ندارد ولی چون تمام برنامه ریزی های حج در زمان آقای خدرنژاد انجام شده، هتل ها اجاره شده و قرارداد حمل نقل ها هم بسته شده است و تا هفته آینده معاون حج ، عمره و عتبات سازمان معرفی می شود. همچنین در صورت از سرگیری اعزام به عمره این حرکت از آذرماه سال آینده شروع می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره عدم اعزام به کاظمین در ایام شهادت امام کاظم(ع) افزود: تا روز گذشته با مشورت مسئولان امنیتی کاظمین سفر زائران عتبات به این شهر را تعلیق کرده بودیم که البته تمام زائران عتبات به جای 3 شب، 4 شب در کربلا ماندند و امروز برای چند ساعت به کاظمین می روند و از زیارت امامین جوادین(ع) برخوردار می شوند.

صدور رأی دو مأمور خاطی فرودگاه جده تا 10 روز آینده

وی در خصوص محاکمه دو مامور خاطی فرودگاه جده گفت: سرکنسولگری ایران در جده روز پنج شنبه به دادسرا مراجعه کرد و آنها اعلام کردند که مراحل تحقیق پرونده تکمیل شده و به محکمه ارسال شده است. از این رو 10 روز برای صدور رأی طول می کشد.

اوحدی با اشاره به سفر اخیرش به عراق تصریح کرد: این سفر به دو منظور انجام شد. یکی برای هماهنگی سفر اربعین که در این جهت با وزیر حج عراق، استاندار عراق، استاندار نجف و سفیر ایران در عراق دیدار کردیم و هماهنگی های لازم در جهت اسکان و حمل و نقل زائران انجام شد تا شاهد مشکلات سال گذشته نباشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: هدف دوم از سفر به عراق بازدید از طرح های سازمان حج و زیارت در این کشور است که هم اکنون سازمان 6 پروژه را در زمینه اسکان و آشپزخانه مرکزی در دست انجام دارد.

ساخت آشپزخانه مرکزی در نجف با ظرفیت 100 هزار پخت

وی با اشاره به کلنگ زنی آشپزخانه مرکزی در نجف گفت: این آشپزخانه در شرایط عادی ظرفیت 60 هزار پخت و در شرایط ویژه مانند اربعین ظرفیت 100 هزار پخت غذا را دارد.

اوحدی در زمینه تعامل با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با آقای پلارک و ستاد بازسازی تعاملات بسیار خوبی داریم که می توان به ساخت بیمارستان در کربلا و اسکان اربعین اشاره کرد.

بهره برداری از زائرسرای چذابه تا قبل از اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت به پروژه های این سازمان در داخل کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون هتل شلمچه در نقطه صفر مرزی در حال ساخت است. همچنین ساخت هتل مهران نیز در شرف اجرا است و زائرسرای چذابه نیز با ظرفیت 5 هزار نفر تا قبل از اربعین به بهره برداری می رسد.

کلید واژه ها: عتبات سازمان حج و زیارت حج


نظر شما :