دسترسی جلاد داعش به حساب بانکی خود

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۳ کد : ۱۹۴۵۳۳۹ سرخط اخبار
جلاد داعش همچنان به حساب بانکی خود در بریتانیا دسترسی دارد. بازپرس مستقل دولت بریتانیا به تازگی اظهار داشته که تنها شش حساب از 600 حساب داعشی ها در بریتانیا مسدود شده است.
 
به گرازش فرادید به نقل از واشینگتن تایمز، دیوید آندرسون از مقامات عالی رتبه مشاوران ملکه و بازپرس مستقل دولت بریتانیا می گوید: «رقم مربوط به حساب های مسدود شده بسیار پایین است.»
 
محمد اموازی که به «جلاد داعش» مشهور شده از شهروندان سابق بریتانیا بوده و در گروه تروریستی داعش نقشی اساسی دارد. او در چندین ویدیو منتشر شده از داعش، سر برخی از شهروندان ژاپنی و آمریکایی را از تنشان جدا کرده است.
چرا جلاد داعش هنوز به حساب بانکی خود در بریتانیا دسترسی دارد؟ 

با این حال، نام محمد اموازی در میان حساب های مسدود شده دولت بریتانیا دیده نمی شود. آقای آندرسون در گزارش خود نوشت:  «رقم پایین حساب های مسدود شده نشان می دهد که قانون مسدود کردن حساب نقشی اساسی در مبارزه با گروه های تروریستی ندارد.» او معتقد است که از «قانون مسدود کردن دارایی ها» باید به نحوی بهتر استفاده شود.
 
دولت بریتانیا تاکنون 74 هزار دلار از دارایی های مربوط به داعشی ها را مسدود کرده است.
 
پروفسور انتونی گلیز، مدیر مرکز امنیت و مطالعات اطلاعات دانشگاه باکینگهام، می گوید: «این هم یک نمونه ی دیگرِ شکست دولت بریتانیا است. آن ها قول داده بودند که از امنیت ملی ما محافظت کنند.» او همچنین اضافه کرد که دسترسی تروریست های داعشی به حساب های بانکی خود در بریتانیا «قابل درک نیست.»
 
شاید بتوان بدترین اتفاق ممکن را این مورد نامید: دولت بریتانیا تخمین زده است که 300 بریتانیایی که با داعش جنگیدند اکنون به کشور بازگشته اند، ولی حساب هیچ یک از آن ها مسدود نشده است.

کلید واژه ها: بریتانیا دولت بریتانیا


نظر شما :