حمله جنگنده‌های آمریکا به مقر ارتش عراق

۲۱ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۹۴۵۲۱۴ سرخط اخبار

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک افسر ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگار فارس و شبکه «نهرین نت» عراق گفت که جنگنده های آمریکا مقر «هنگ دوم از تیپ 50 از لشگر 14» ارتش عراق در الانبار را قبل از ظهر چهارشنبه هدف گرفتند.

این افسر که خواست هویتش نامعلوم باقی بماند، گفت: جنگنده های آمریکا حدود ساعت 10 صبح چهارشنبه دو موشک به مقر هنگ دوم شلیک کردند و در نتیجه آن حدود 45 افسر و سرباز کشته شدند و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته این افسر، این حمله زمانی انجام شد که شمار بسیاری از افسران و سربازان ارتش عراق در ساختمان منطقه البو ذیاب در فاصله نچندان دور از مقر فرماندهی عملیات تجمع کرده بودند.

همچنین یکی دیگر از افسران این هنگ به نهرین نت گفت: نیروهای این پایگاه از درگیری های سخت و شدید با داعش و عناصر بازمانده از رژیم صدام بازمی گردند و اینجا مستقر میشوند.

طبق این گزارش، این افسر عراقی با بیان اینکه در میان کشته شده ها یک افسر با درجه سرتیپی دیده می شود، گفت، این اتفاق در حالی رخ داد که فرمانده هنگ و بقیه فرماندهان هیچ درخواست کمکی از ائتلاف ضد داعش (به فرماندهی آمریکا) نکرده بودند و حتی اصلا در عملیات نبودند که نیازمند کمک هوایی باشد و این پایگاه تا کنون اصلا از نیروهای ائتلاف آمریکا خواستار پشتیبانی هوایی نشده است و این مسئله نشان دهنده طرحی از پیش تعیین شده و عملیاتی خائنانه است.

این افسر عراقی همچنین گفت که این اقدام آمریکا نشان دهنده همدستی با گروه های تروریستی و داعش است تا یکی از بهترین و مشهورترین هنگ های نظامی که با داعش و بعثی ها مبارزه می کند، از بین ببرد. این جنایت تلاشی است برای ناکام گذاشتن عملیات ارتش عراق ضد داعش و بازماندگان صدام در الانبار، آن هم پس از پیروزی های اخیر نیروهای بسیج مردمی و مقاومت اسلامی و ارتش و پلیس عراق در استان صلاح الدین؛ استانی که طی یکی دو روز آینده از دست داعش آزاد خواهد شد.

نیروی موسوم به «ائتلاف بین المللی ضد گروه های افراطی» یا همان ائتلاف آمریکایی ضد داعش، از سبتامبر (شهریور) گذشته به بهانه مبارزه با داعش در عراق و سوریه و با همراهی متحدان عرب و غربی آمریکا شکل گرفت و به گفته مقامات مختلف آمریکایی، این ائتلاف در این ماموریت توفیق چندانی نداشته است.

پیش از این نیز نیروهای عراقی از کمک رسانی بالگردهای آمریکایی و انگلیسی به نیروهای تروریستی داعش در الانبار خبر داده و از آن عکس هایی منتشر کرده بودند.

کلید واژه ها: ارتش عراق


نظر شما :