مقتدی صدر: ائتلاف ضد داعش به دنبال تجزیه عراق است

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۸ کد : ۱۹۳۹۴۵۰ سرخط اخبار

رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد که آماده است مناطق آزاد شده را ظرف 15 روز به ارتش این کشور تحویل دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المسله، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در سخنانی عنوان داشت: لطف خداوند باری تعالی شامل حال مبارزان ما شد و آنها پیشروی های میدانی گسترده داشتند. ما کاملا آماده ایم تا مناطق آزاد شده را ظرف دست کم 15 روز به ارتش عراق تحویل دهیم.

وی تصریح کرد: ما آماده هستیم تا افراد مخلص را بدون در نظر داشتن رویکردهای مذهبی آن ها وارد ارتش عراق کنیم تا آن ها از مناطق مقدس حفاظت به عمل آورند.

مقتدی صدر تاکید کرد: وظیفه ما این است که ارتش در عرصه میدانی تعیین کننده باشد تا ارتش کشور به شمار آید.

وی عنوان داشت: مهمتر از این مساله این است که دولت مرزهای کشور و سازمان های اطلاعاتی خود را تقویت کند و برای آزادسازی استان نینوا که از تروریسم رنج می برد، تلاش کند.

مقتدی صدر همچنین از دولت عراق خواست تا اجازه ندهد مداخله آمریکا و ائتلاف شکافی را برای تجزیه عراق به وجود آورد چرا که آن ها جز شر برای عراق چیزی نمی خواهند.

وی در اشاره به مداخله نیروهای ائتلاف در جنگ علیه داعش گفت: باید همگان بدانند که حضور این نیروها و انجام اقدامات نظامی در داخل خاک عراق و حریم هوایی آن ایجاب می کند که ما در این جنگ مداخله نکنیم اما پس از اینکه مناطق آزاد شده را به ارتش عراق تحویل دهیم دیگر دخالتی در جنگ نمی کنیم. این ارتش عراق است که باید زمام امور را در دست بگیرد.

کلید واژه ها: ارتش عراق


نظر شما :