اجساد مخالفان قذافی به خاک سپرده شد

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۹:۲۸ کد : ۱۹۲۱۳۷۱ سرخط اخبار

خبرگزاری رسمی لیبی اعلام کرد، اجساد شماری از قربانیان درگیری های منطقه باب العزیزیه لیبی پس از آنکه 30 سال توسط حکومت معمر قذافی در سردخانه نگهداری شده بود، به خاک سپرده شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اجساد این قربانیان متعلق به درگیری هایی است که میان شهروندان لیبیایی با نگهبانان باب العزیزیه، مقر اقامت معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی در سال 1984 روی داد.

اجساد این قربانیان که توسط معمر قذافی به مدت 30 سال در سردخانه بیمارستانی در خیابان الزاویه در طرابلس از سال 1984 تاکنون نگهداری می شد، پس از انجام آزمایشات برای شناسایی هویت آنها در مراسمی با حضور صدها شهروند لیبیایی به خاک سپرده شد.

یکی از مسئولان لیبیایی حاضر در این مراسم که با مشارکت شماری از اعضای کنگره ملی لیبی و موسسات جامعه مدنی برگزار شد، اعلام کرد: این امر میزان جنایت های نظام سابق و عدم پایبندی قذافی به احترام به اصول انسانی را نشان می دهد به نحوی که حتی پس از قتل عام این قربانیان اجساد آنها را در سردخانه رها کرده است.

وی افزود: سازمان های فعال در حقوق بشر باید عاملان این جنایت و کسانی را که در انجام آن دست داشته اند، شناسایی و به دادگاه ها و محاکم قضایی اجراع دهند.

کلید واژه ها: قذافیلیبی


نظر شما :