خیز ایران برای دبیر کلی اوپک

۱۰ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۱:۱۴ کد : ۱۹۱۶۸۱۰ سرخط اخبار

 

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در صدوشصت وسومین نشست اوپک، تهران را به مقصد وین ترک کرد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، رستم قاسمی و هیئت همراه برای حضور درصد وشصت وسومین نشست عادی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) که فردا در مقر دائمی این سازمان در وین اتریش برگزار می شود عازم این کشور شد.
 
مراسم افتتاحیه صد وشصت وسومین نشست اعضای اوپک ساعت 12:30 بعدازظهرجمعه باحضور وزیران نفت کشورهای عضو آغاز می شود و ساعت 13:30 به وقت تهران این نشست، پشت درهای بسته ادامه خواهد یافت تا درباره دبیر کلی و سیاست های تولیدی این سازمان تصمیم گیری شود.
 
جمهوری اسلامی ایران، غلامحسین نوذری، وزیر پیشین نفت را به عنوان نامزد سمت دبیرکلی اوپک به دبیرخانه این سازمان معرفی کرده است.
 
عربستان سعودی ماجد منیف، نماینده هیئت عامل این کشور در اوپک و عراق سمیر الغضبان، مشاور ارشد نخست وزیر در امور انرژی را به عنوان نامزدهای خود برای سمت دبیر کلی اوپک معرفی کرده اند.
 
هر یک از این نامزدها برای تصاحب کرسی ریاست اوپک به اجماع کامل اعضا نیاز دارند وهمین موضوع تا حدودی تصمیم گیری در این باره را دشوار کرده است.
 
قرار است درپایان این نشست نتایج آن درحضور عبدالله سالم البدری، دبیرکل اوپک و رئیس هیئت نمایندگی کویت، که کشورش ریاست دوره ای اوپک را برعهده دارد، اعلام شود.

کلید واژه ها: اوپک


نظر شما :