اروپا در تلاش برای تحریم شاخه نظامی حزب‌الله

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۹:۳۸ کد : ۱۹۱۶۰۸۷ سرخط اخبار

یکی از روزنامه های رژیم صهیونیستی نوشت: اتحادیه اروپا با پشتیبانی انگلیس، تحریم شاخه نظامی حزب الله را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست»، اتحادیه اروپا احتمالا قصد دارند به شاخه سیاسی حزب الله لبنان اجازه دهند تا فعالیت قانونی داشته باشد اما در عین حال شاخه نظامی این گروه همچنان به عنوان گروهی تروریستی شناخته می شود و تحریم آن بررسی می شود.

«مایکل مک کان» از حزب کار انگلیس در این مورد گفت که این اقدام تنبیهی برای حزب الله و حامی قدرتمند آن جمهوری اسلامی ایران است.

مک کان خطاب به نمایندگان پارلمان گفت: « آنها با پرتاب ده ها هزارخطر موشک که به مناطق اصلی شهر شلیک می شود،خطر بزرگی برای میلیون ها زن و مرد و کودک اسرائیلی هستند. موشک هایی که با به زبان آوردن یک کلمه از هواداران ضد یهود شلیک می شوند.»

وی افزود:« روشن است که هم دولت انگلیس و هم اتحادیه اروپا باید (اقدامات) حزب الله را تحریم کنند.»

جروزالم پست نوشت که شواهدی در دست است که نشان می دهد قبرس و بورگاس در زمینه تحریم حزب الله به شدت فعالیت می کنند. علاوه بر این انگلیس و اتحادیه اروپا تلاش می کنند تا پیش از تشکیل جلسه کارگروه مخالف تروریسم اروپا، در مورد تحریم حزب الله به اجماع برسند.

پیش از این «سیلوان شالوم» یکی از وزرای اسرائیل در نشست سالانه اعضای کنگره یهودیان جهان که در لهستان برگزار شد، از «ویکتور اوربان» نخست وزیر لهستان خواسته بود از موضوع قرار گرفتن حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی حمایت کند.

کلید واژه ها: حزب الله تحریم اروپا انگلیس اتحادیه اروپا اتحادیه


نظر شما :