درخواست عجیب محمود عباس از احمدی نژاد

۱۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۲۳:۵۳ کد : ۱۹۱۲۵۵۷ سرخط اخبار

 یک روزنامه اسرائیلی به نقل از منبعی نوشت که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از رئیس جمهور ایران خواسته تا کمتر درباره نابودی اسرائیل صحبت کند.
به گزارش فارس، یک منبع مصری به روزنامه «هاآرتص» گفت که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور ایران، به وی گفت که سخنان ضد اسرائیلی وی به موضوع فلسطین آسیب می رساند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از رئیس جمهور ایران خواست تا در مجامع عمومی بیشتر درباره موضوع تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مرزهای سال 1967 صحبت کند و کمتر درباره حمله علیه اسرائیل صحبت کند.

این منبع که مدعی شده از جزئیات دیدار روز چهارشنبه میان عباس و احمدی نژاد در قاهره مطلع است به هاآرتص گفت: عباس از رئیس جمهور ایران خواسته تا بیشتر درباره اهمیت تشکیل دولت فلسطینی صحبت کرده و کمتر درباره محو اسرائیل از نقشه خاورمیانه حرف بزند.

بر اساس گفته این منبع، عباس در این دیدار که در حاشیه نشست کشورهای اسلامی برگزار شد، این موضوع را برای همتای ایرانی خود شفاف ساخته که اسرائیل از اظهارات وی علیه فلسطینیان استفاده می کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین در این دیدار گفته برای کشوری نظیر ایران، مهم است که بیشتر درباره حقوق فلسطینیان، ضرورت پایان یافتن اشغالگری و تلاش برای تشکیل کشور فلسطینی در مرزهای 1967 صحبت کند. 

کلید واژه ها: فلسطین اسرائیل


نظر شما :