بشار پیشنهاد آمریکا را نپذیرفت

۳۰ مهر ۱۳۹۱ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۹۰۸۲۰۶ سرخط اخبار

به گزارش العالم، "بشار اسد" ایده های نمایندگان غربی به منظور سازش با رژیم اشغالگر و آمریکا را نپذیرفته است.

"آلکس فیشمن" تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی "یدیعوت احرونوت" در مطلبی نوشت: "اسراییل و آمریکا از موافقت بشار اسد با طرح های آنها ناامید شده اند".

فیشمن ادامه داد: "این پیشنهادها در اوایل سال 2011 مطرح شد از سوی آمریکا مطرح شد؛ آمریکاییها طرحهای خود را به شکل یک برنامه سیاسی جدید برای اسد مطرح کردند؛ اما اسد ضمن تحقیر غربیها، مخالفت خود را اعلام کرد". 

به گفته فیشمن، پس از مخالفت اسد، فرستادگان آمریکا به سوریه آمده و پیشنهاد کردند برای اعتماد سازی و اعلام حسن نیت، سوریه با رژیم اشغالگر تماس برقرار کند.

از آغاز بحران و جنگ در سوریه، آمریکا همواره یکی حامیان اصلی عناصر و گروه های مسلح بوده است.

مسئولان آمریکایی بارها حمایت خود را از عناصر مسلح اعلام کرده و حتی در اوایل بحران با پیشنهاد سوریه به گروه های مسلح برای تسلیم شدن و زمین گذاشتن سلاح، به صورت رسمی مخالفت و آنها را به ادامه جنگ دعوت کرد.

آمریکا بعنوان یکی از حامیان اصلی عناصر مسلح و تروریست هایی که به سوریه اعزام می شوند، با برخی طرفهای منطقه ای مانند قطر، عربستان و ترکیه جهت تأمین نیازهای تسلیحاتی، اطلاعاتی، آموزشی، مالی و لجستیکی گروه های مسلح همکاری می کند.

طبق اذعان مسئولان امنیتی آلمان که حدود یک ماه قبل در یک نشریه آلمانی منتشر شد، فقط 5 درصد از مخالفان مسلح در سوریه تابعیت این کشور را دارند و بقیه آنها از کشورهای دیگر به سوریه اعزام شده اند.

کلید واژه ها: سوریه آمریکا


نظر شما :