در امریکا احتمال یک انتخابات ریاست جمهوری غافلگیرکننده وجود دارد

نه ترامپ و نه بایدن

۱۱ شهریور ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰ کد : ۲۰۲۱۵۳۳ اخبار اصلی آمریکا
برخلاف حزب جمهوری خواه که به نظر می رسد به پایان دادن به دوران ترامپ و رهایی از مشکلات جدی حقوقی او قادر نیست، حزب دموکرات گزینه ای برای مقابله با هر حادثه ای را دارد. احتمال عدم حضور هر دو نفر آنها در برگه های رای در نوامبر ۲۰۲۴، بسیار کم است اما وجود دارد.
نه ترامپ و نه بایدن

نویسنده: تئو لوبری

دیپلماسی ایرانی: اخبار سیاسی در سراسر ایالات متحده امریکا با مشکلات جدی حقوقی پیش روی رئیس جمهوری سابق امریکا در حال افزایش است. اگرچه موارد اخیر در هفته های اخیر بر سؤال هایی پیرامون نامزدی جو بایدن، به ویژه مربوط به سن او، تفوق داشته است، اما این سوال ها اکنون ناپدید نشده اند.

این دو موضوع کاملاً متمایز ما را به تفکر در مورد احتمالی سوق می دهند که اگر هیچ یک از آنها سرانجام در نوامبر 2024 در خط شروع حضور نداشته باشند چطور خواهد شد؟ اگرچه اکنون آن خیلی جدی در نظر گرفته نمی شود، اما این گزینه را نمی توان کاملاً کنار گذاشت.

در ماه‌های آینده، مستأجر سابق کاخ سفید واقعاً باید بین دوره مقدماتی جمهوری‌خواهان و چهار محاکمه مربوط به جرم های مختلف دست و پنجه نرم کند. محاکمه های نسبتا قریب الوقوع مورد بحث به ترتیب در فلوریدا، واشنگتن دی سی، جورجیا و نیویورک برگزار خواهد شد. محاکماتی که مبارزات او را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند به احکام مجرمانه همراه با حکم زندان منجر شود.

کاخ سفید با آگاهی از این مشکل، به طور فزاینده ای روی کامالا هریس تاکید می کند.

اگرچه در حال حاضر نمی‌توان روند وقایع را با دقت پیش‌بینی کرد، اما محبوب جناح جمهوری‌خواه با خطر خاصی مواجه است که جاه‌طلبی‌های سیاسی او و خانواده سیاسی‌اش را به شدت تهدید می‌کند.

طوفان حقوقی که در ماه‌های آینده گریبان‌گیر ترامپ خواهد شد، حداقل باید رای‌دهندگان جمهوری‌خواه را تشویق کند تا قبل از انتخاب خود در انتخابات مقدماتی بیاندیشند و تشکیلات محافظه‌کار را به ایجاد یک طرح پشتیبان برای محدود کردن درگیری ها در صورت بازگشت اوضاع، تشویق می کند.

اگر محبوبیت کم جو بایدن بیشتر نگران کننده است، اما در بین رای دهندگان، سن اوست که اغلب به کانون بحث ها بازمی گردد. جو بایدن با ۸۰ سال سن، مسن‌ترین رئیس‌جمهوری مستقر در تاریخ امریکاست و یک دوره ۴ ساله جدید به خروج از کاخ سفید با ۸۶ سالگی منجر می‌شود. بنابراین تردیدهای رأی دهندگان در این موضوع نامشروع نیست.

کاخ سفید با آگاهی از این مشکل، به طور فزاینده ای روی کامالا هریس تاکید می کند. او به طور خاص چندین بار در ویدئویی ظاهر می شود که نامزدی جدید رئیس جمهور را رسمیت می دهد، به سراسر کشور سفر می کند و به نظر می رسد در جمع آوری بودجه برای تامین مالی مبارزات کارآمد است. او در سن 56 سالگی در اوج زندگی خود قرار دارد و اکنون تجربه کافی برای تصاحب کشور را دارد اگر جو بایدن کارزار انتخاباتی خود را کنار بگذارد یا قدرت را در دوره ریاست جمهوری رها کند.

این راهبرد قوه مجریه قابل انتقاد است، اما بیش از هر چیز به ما یادآوری می‌کند که خروج جو بایدن به‌ویژه به علت جسمانی را نمی‌توان به طور کامل رد کرد، اگرچه اکنون هیچ نشانه‌ای در این راستا وجود ندارد.

برخلاف حزب جمهوری خواه که به نظر می رسد به پایان دادن به دوران ترامپ و رهایی از مشکلات جدی حقوقی او قادر نیست، حزب دموکرات گزینه ای برای مقابله با هر حادثه ای را دارد. احتمال عدم حضور هر دو نفر آنها در برگه های رای در نوامبر 2024، بسیار کم است اما وجود دارد.

منبع: اسلیت / تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

کلید واژه ها: ترامپ دونالد ترامپ بایدن جو بایدن انتخابات امریکا انتخابات ریاست جمهوری امریکا انتخابات مقدماتی کاملا هریس


( ۷ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۹:۴۰
احتمال وجود نام هردو انها در برگه های رای بسیار کم است ولی وجود دارد۔وجود نام انها در برگه های رای نشان میدهد که امریکا با این ادعا حاکمیت جهانی بجز این دونفر کسی را برای مدیریت ندارد۔ در امریکا هم قحطی نفت است وهم قحط الرجال است۔این قحطی ها را خودشان برای خودشان بوجود اوردند۔