روسیه از پهپاد شبیه به «گلوبال هاوک» آمریکا رونمایی کرد+عکس

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۸ کد : ۱۹۸۵۹۶۷ سرخط اخبار

روسیه در جریان یک نمایشگاه بین‌المللی هوایی از پهپاد جدید خود که شبیه نمونه آمریکایی گلوبال هاوک ام کیو- 9 است، رونمایی کرد.

روسیه از پهپاد شبیه به «گلوبال هاوک» آمریکا رونمایی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روسیه از بزرگترین پهپاد ساخت خود در جریان یک نمایشگاه هوایی در این کشور رونمایی کرد.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» این  پهپاد توسط شرکت «کرانستاد» ساخته شده و قبل از عرضه در نمایشگاه بین‌المللی هوایی ماکس 2019، نام «سایروس» بر آن گذاشته شده بود. این هواپیمای بدون سرنشین  به خاطر ویژگی‌های فنی با پهپاد آمریکایی «گلوبال هاوک ام کیو- 9» قیاس  می‌شود.

این در حالی است که ایران نیز تنها شکارچی پهپادهای گلوبال هاوک در جهان محسوب می‌شود. چندی قبل یک فروند پهپاد متجاوز آمریکایی در فضای ایران از سوی یگان‌های پدافندی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در جنوب کشور هدف قرار گرفت و سرنگون شد. (جزئیات بیشتر)

 به نوشته دیفنس بلاگ، در حالی که جزئیات  فنی بیشتر این پهپاد جدید روسیه افشا نشده مشخص است که این هواپیمای بدون سرنشین 13 متر طول دارد و حداکثر وزن آن حین پرواز  پنج تن است.  سرعت این پهپاد جدید روسیه 295 کیلومتر در ساعت با 40 ساعت ماندگاری پروازی با حمل مهمات و سقف پرواز آن 60 هزار پا، معادل 12 هزار متر است.  پیش بینی می‌شود اولین نمونه این پهپاد سال 2023 تحویل ارتش روسیه شود.

روسیه قصد دارد از این پهپاد در عملیات گشتزنی هوایی و ماموریت‌های تجسسی استفاده کند.

کلید واژه ها: روسیه پهپاد


( ۴ )

نظر شما :