پیشنهادهای مکرون برای ایران

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۰ کد : ۱۹۸۵۶۹۲ سرخط اخبار

رئیس جمهور فرانسه گفت: ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با ایرانی‌ها خواهم داشت تا به آنها چیزهایی پیشنهاد کنم

پیشنهادهای مکرون برای ایرانبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف گفت: ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با ایرانی‌ها خواهم داشت تا به آنها چیزهایی پیشنهاد کنم.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد قبلاً به ایران درباره کاهش برخی تحریم ها یا اتخاذ یک سازوکار جبران خسارت پیشنهاد داده ام.

سفیر سابق فرانسه در آمریکا نیز با انتشار پیامی توئیتری گفت: امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه پیش از حضور در نشست گروه هفت میزبان یک نماینده ایرانی خواهد بود تا راه های حفظ برجام و ایجاد مسیری برای راه حل دیپلماتیک در بحران کنونی بررسی شود.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد رئیس جمهور فرانسه خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای و برگزاری مذاکرات گسترده تر درباره مسائل دیگر شد.
 
وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز جمعه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود "قلم" و "دوربین" ایرانی را نمی دهد

وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز جمعه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود به خبرنگاران ایرانی را نمی دهد! این در حالی است که در سفر لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به تهران وزارت امور خارجه به خبرنگاران خارجی از جمله فرانسوی اجازه پوشش خبری داده بود.

کلید واژه ها: امانوئل مکرون فرانسه ایران


( ۲ )

نظر شما :