نشست بعدی سران ایران-روسیه-آذربایجان مرداد برگزار می‌شود

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۷ کد : ۱۹۸۲۵۹۸ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه آذربایجان در مسکو اعلام کرد که نشست سه‌جانبه بعدی روسای جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان در نیمه ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) در روسیه برگزار خواهد شد و وی دعوتنامه رسمی مسکو در این باره را دریافت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "المار محمدیاروف" وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان که برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جامعه مشترک المنافع در مسکو بسر می‌برد، روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نشست سه‌جانبه روسای جمهوری کشورهای آذربایجان، ایران و روسیه به احتمال بسیار زیاد در ماه آگوست سال جاری (مرداد ماه) و در روسیه برگزار خواهد شد.

محمدیاروف توضیح داد: «درباره برگزاری نشست سران سه‌جانبه آذربایجان، ایران و روسیه، ما از سوی مقامات مسکو دعوتنامه رسمی مربوطه را دریافت کرده‌ایم. ابتدا قرار بود که این نشست در تاریخ 15 آگوست (24 مرداد ماه) برگزار شود، ولی سپس به 14 آگوست (23 مرداد) تغییر کرد. البته لازم است تا من جواب قطعی درباره حضور در نشست سه‌جانبه را از باکو هم دریافت کنم.»

وزیر خارجه آذربایجان یادآور شد که شکل سه جانبه همکاری‌ها بین ایران، روسیه و آذربایجان، بخصوص دیدارهای مرتب بین روسای جمهوری سه کشور، ابتکارعمل بسیار خوب و موثری برای تبادل نظر و بررسی مسائل منطقه‌ای و بین المللی است و مقامات تهران، مسکو و باکو از ادامه این روند کاملاً حمایت می‌کنند.»  

لازم به یادآوری است که نخستین نشست روسای جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان در ماه آگوست سال 2016 در باکو و دومین نشست سران سه‌جانبه در ماه نوامبر سال 2017 در تهران برگزار شد.

کلید واژه ها: نشست سه جانبه ایران روسیه جمهوری آذربایجان


( ۱ )

نظر شما :