مقام ارشد لبنان: حزب‌الله برای حمله احتمالی اسرائیل در بهار آماده می‌شود

۲۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۴ کد : ۱۹۸۱۰۸۱ سرخط اخبار

یک مقام بلندپایه لبنانی نزدیک به حزب‌الله اعلام کرد که رژیم صهیونیستی قصد حمله به این حزب در بهار پیش رو را دارد و حزب الله نیز برای مقابله با این حمله آماده می‌شود.

به گزارش ایسنا، یک مقام بلندپایه لبنانی نزدیک به حزب‌الله اظهار کرد که رژیم صهیونیستی قصد دارد تا در بهار پیش رو به حزب الله حمله کند و در مقابل حزب الله نیز از زمان آغاز عملیات اسرائیل در مرزهای لبنان موسوم به "سپر شمال" در حال آماده‌سازی لجستیکی و نظامی خود برای مقابله با این حمله است.

سایت النشره به نقل از وی گزارش داد: حزب‌الله به دقت و از نزدیک تحرکات اسرائیل در مرزها را زیر نظر دارد و برای مقابله با هرگونه تجاوزی به لبنان آماده است. حزب‌الله در حال حاضر در حالت آمادگی کامل و به عبارت دیگر در حالت جنگ است و برای مقابله با این تجاوز برنامه‌ریزی کرده و نیروهای مقاومت را نیز از لحاظ روحی و نظامی برای این مهم آماده کرده است.

این مقام لبنانی تاکید کرد: اقداماتی که اسرائیل از زمان آغاز عملیات سپر شمال تا کنون انجام داده مقدمه‌ای برای جنگ پیش‌رو است. حزب الله در ظاهر با خونسردی با تهدیدات اسرائیل برخورد می‌کند اما در عمل نسبت به این گفته قانع نشده که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر با داستان تونل‌های حزب‌الله قصد فرار از بحران‌های داخلی را دارد، چراکه وی به خوبی می‌داند که نمی‌توان از تحلیلات برای دوری از جنگ استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: اخباری مبنی بر اینکه آمریکا به اسرائیل برای حمله به لبنان چراغ سبز نشان داده از غرب به دست مقامات رسمی لبنان رسیده است، این درحالی است که روسیه به اسرائیلی‌ها نسبت به حمله به حزب‌الله و تجاوز به لبنان هشدار داده اما هیچ مخالفتی با آنچه اسرائیل در سر دارد، از خود نشان نداده‌ است.

این مقام بلندپایه لبنانی تصریح کرد: رهبری دشمن (اسرائیل) در قبال آغاز جنگ علیه لبنان به چند دسته تقسیم شده است اما نتانیاهو نسبت به حمایت آمریکا، کوتاه آمدن طرف روس و تایید عربی برای پایان دادن به حزب‌الله اطمینان دارد، خصوصا اینکه خروج نیروهای آمریکا از سوریه مطابق با دستور العمل روسیه برای آمریکا مبنی بر اداره لبنان صورت گرفت.

وی در پایان گفت: سفر هیئت آمریکا در آغاز هفته آینده به بیروت نیز در راستای همراهی آن با اسرائیل برای تجاوز به لبنان است.

کلید واژه ها: حزب الله لبنان اسرائیل


( ۱ )

نظر شما :