لابی هیات آمریکایی برای افزایش فشار بر ایران در سفر به منطقه

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۰ کد : ۱۹۷۷۷۴۳ سرخط اخبار

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت که هیاتی از این کشور برای ایجاد اقدامات هماهنگ علیه ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل عربستان سعودی سفر داشته‌ است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که مقامات دولت این کشور در یک سفر منطقه‌ای به کشورهای حاشیه خلیج (فارس) رفته‌اند تا اقدامات خود برای فشار علیه ایران را هماهنگ کنند.

این هیات شامل مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در یک سفر سه روزه به عربستان سعودی رفته و با مقامات این کشور برای هماهنگ کردن فشار بیشتر بر ایران رایزنی کرده است که شامل راه‌های جدید برای پایان دادن به آنچه واشنگتن تامین مالی تروریسم از سوی تهران می‌خواند، می‌شود.

این مقام وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفت که مقامات سعودی و آمریکایی درباره وضعیت بازار جهانی نفت در آستانه اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران رایزنی داشته‌اند.

این مقام آمریکایی همچنین فاش کرد که هیات آمریکا روز سه‌شنبه نیز به بحرین سفر کرده و در آنجا با مقامات این کشور درباره یک مقابله سخت علیه ایران گفت‌وگو کرده است.

علاوه بر این مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه با شیخ محمد بن زائد آل نهیان ولیعهد ابوظبی دیدار و او نیز درباره راه‌های مقابله با ایران بحث و رایزنی کرده‌ است.

بنابراین گزارش، واشنگتن پس از اعلام خروج از توافق هسته‌ای با ایران فشارها بر این کشور را افزایش داده و اعلام کرده است که قصد بازگرداندن تحریم‌های این کشور که به واسطه این توافق رفع شده بود را دارد.

مقامات آمریکایی اوایل ماه ژوئیه اعلام کردند بخشی از این تحریم‌های آمریکا شامل آن دسته از تحریم‌ها که صادرات نفت ایران را هدف می‌گیرد، ابتدای ماه نوامبر بازگردانده خواهد شد.

همچنین در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه تهران، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت: مایک پمپئو که روز سه‌شنبه برای شرکت در نشست ناتو وارد بروکسل شد، قرار است در این نشست خواستار فشار بیشتر بر ایران شود و به متحدان درباره جایگزین نفت ایران اطمینان دهد.


نظر شما :