صحبت با شرکای برجام ادامه دارد

تعهد فرانسه به توافق با ایران

۰۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۵ کد : ۱۹۷۵۱۸۶ سرخط اخبار
فرانسه روز دوشنبه باردیگر تعهد خود به قرارداد هسته‌ای ایران را اعلام کرد
تعهد فرانسه به توافق با ایران

دیپلماسی ایرانی: فرانسه روز دوشنبه باردیگر تعهد خود به قرارداد هسته ای ایران را اعلام کرد و گفت که به این معامله بسیار پایبند است و به صحبت با طرف های اروپایی و آمریکا برای متعهد بودن به این قرارداد ادامه خواهد داد. وزیر امور خارجه فرانسه ضمن اینکه نگرانی خود را بابت برنامه موشک های بالستیک ایران و فعالیت های این کشور در منطقه اعلام کرد به حمایت ایران از حوثی ها در یمن اشاره داشت اما درباره نقش ایران در سوریه هیچ صحبتی نکرد.

رویترز در گزارش روز یکشنبه خود اشاره می کند که ایالات متحده امیدوار است که متحدان اروپایی یعنی بریتانیا، فرانسه و آلمان را متقاعد کند تا تغییراتی در معامله هسته ای با ایران ایجاد کنند با توجه به اینکه رئیس جمهور دونالد ترامپ تعهد ایالات متحده به توافق و برداشتن تحریم ها را تا ماه می تمدید کرده است. در ادامه گزارش رویترز باید به مصاحبه آنلاین وزیر امور خارجه با رسانه ها اشاره کرد: «موقعیت فرانسه در توافق هسته ای با ایران مشخص است. همانطور که رئیس جمهور امانوئل ماکرون گفته است ما تعهد کامل خود به این برنامه عملی جهانی را اعلام کرده و بار دیگر بر اجرای دقیق آن اصرار می کنیم.»

بدون اینکه به گزارش رویترز اشاره ای شود وزیر امور خارجه اضافه کرد: «ما صحبت درباره برنامه هسته ای ایران را با شرکای اروپایی و آمریکایی خود ادامه می دهیم.»

منبع: اروشلیم پست/ مترجم: روزبه آرش

کلید واژه ها: فرانسه برجام امانوئل ماکرون


نظر شما :