احتمال تبرئه «حسنی مبارک»

۰۸ آذر ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۹۴۱۳۷۳ سرخط اخبار

منابع رسانه ای خبر دادند احتمالاً دادگاه مصر، امروز، رئیس جمهور مخلوع این کشور را تبرئه خواهد کرد.

 به گزارش خبرگزاری فارس، قرار است امروز شنبه جلسه نهایی دادگاه حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر در قاهره برگزار شود و حکم نهایی وی درباره اتهامات وارد شده به وی از جمله دست داشتن در کشتار مردم در اعتراضات سال 2011 اعلام شود.

در همین خصوص، تلویزیون «روسیا الیوم» از قول مقامات سیاسی در قاهره خبر داد که احتمالاً حسنی مبارک از اتهاماتی که به وی وارد شده تبرئه خواهد شد و حکم آزادی وی از زندان صادر می شود.

هم اکنون، تدابیر امنیتی ویژه ای در شهر قاهره و در نزدیک محل دادگاه در آکادمی پلیس است، به اجرا درآمده تا درگیری میان طرفداران و مخالفان مبارک روی ندهد.

علاوه بر حسنی مبارک، رای دادگاه درباره دو پسر وی علاء و جمال و همچنین حبیب العادلی وزیر کشور وقت به همراه 6 نفر از معاونانش نیز صادر خواهد شد.

دادگاه مبارک که به «دادگاه قرن» شهرت یافته است، امروز در سایه تدابیر امنیتی برگزار می شود و اخبار، حاکی از تبرئه شدن وی و پسرانش است و مبارک پس از آزادی می تواند از بیمارستان نظامی مصر آزاد شود.

درحالی دادگاه قاهره حسنی مبارک را درباره درگیری های سال 2011 بی گناه می داند که هفته گذشته دادستانی مصر برای محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر توسط نظامیان، حکم اعدام به دلیل خیانت به کشور درخواست کرده است.

کلید واژه ها: مصر حسنی مبارک قاهره


نظر شما :