نامه‌بر ضراب به انتقال پول به آنکارا اعتراف کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۳ کد : ۱۹۴۰۸۹۹ سرخط اخبار
پیک نامه بر رضا ضراب اعلام کرد چندین بار برای تحویل پول به برخی افراد به آنکارا سفر کرده، اما به یاد نمی آورد که آن افراد چه کسانی بوده اند.
 
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری تودی زمان، پیک نامه بر رضا ضراب اعلام کرد که وی چندین بار برای تحویل پول به برخی افراد به آنکارا سفر کرده، اما به یاد نمی آورد که آن افراد چه کسانی بوده اند.
 
محمد صدیق، پیک نامه بر رضا ضراب، تاجر ایرانی که مدتی به اتهام فساد مالی در ترکیه تحت بازداشت بود به کمیسیون مبارزه با فساد پارلمان ترکیه گفته است: «در تاریخ های اشاره شده، به ما گفته شد تا به آنکارا پول منتقل کنیم. اما من به یاد ندارم که ما این پول را به چه کسی دادیم. من پول را به آنکارا بردم.»
 
از صدیق سوال شده است که آیا وی در تاریخ 30 اوت سال گذشته به همراه فردی به نام مراد اوزیس، 2 میلیون یورو، 2 میلیون دلار و 1.5 میلیون دلار پول را در کوله پشتی به آنکارا منتقل کرده و آن را به صالح کان کاگلایان، فرزند وزیر سابق اقتصاد ترکیه تحویل داده است یا نه.
صدیق که نام اصلی اش محمد صادق رستگار شیشه گرخانه است، در پاسخ به سوال کمیسیون اعلام داشته که آنها برای تحویل پول در حدود تاریخی که اشاره شد به طبقه دهم رویال هتل آنکارا رفته اند، جایی که صالح در آنجا اقامت داشته است.
 
کمال کیلیچداروغلو، رهبر حزب مخالف سی اچ پی روز یکشنبه با انتقاد از دادستان ترکیه در متوقف کردن روند رسیدگی به پرونده اختلاس، با اشاره به اظهارات پیک نامه بر ضراب در کمیسیون مبارزه با فساد پارلمان گفت، «من از دادستان سوال می کنم که چه کسی رسیدگی به پرونده فساد 17 دسامبر را متوقف کرد؟ این شخص برای که و به چه دلیلی چندین بار به آنکارا پول منتقل کرده است؟ چه کسانی از طریق پولی که به آنکارا منتقل می شد تغذیه می شدند؟»
 
کمیسیون مبارزه با فساد پارلمان ترکیه، تابستان گذشته برای تحقیق در مورد ادعای فساد علیه 4 عضو کابینه دولت اردوغان تشکیل شد. در آن زمان به دلیل مصونیتی که وزرای دولتی داشتند دادستان نتوانست آنها را مورد بازجویی قرار دهد.

کلید واژه ها: آنکارا ضراب


نظر شما :