تظاهرات جهانی در حمایت از کوبانی

۱۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۴ کد : ۱۹۴۰۳۴۶ سرخط اخبار

هزاران تن از حامیان کردهای کوبانی سوریه در سراسر جهان از جمله ترکیه، فرانسه، ایتالیا، آلمان، انگلیس، لبنان و استرالیا برای نشان دادن همبستگی با نیروهای کرد که علیه داعش در کوبانی می جنگند به خیابان ها آمده و راهپیمایی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، صدها تن در میدان ترافالگار لندن در حمایت از کردها که با داعش می جنگند، تجمع کردند.

راهپیمایی روز شنبه لندن در حمایت از مقاومت دموکراتیک کردها در مقابل فاشیسم داعش صورت گرفت.

معترضان همچنین شعار «مرگ بر داعش» و «دست از سر کوبانی بردار» سر می دادند در حالی که پرچم کردها را برافراشته بودند.

راهپیمایی مرکز لندن بزرگترین تظاهرات در نوع خود بود که در انگلیس برگزار شد و توسط مجمع مردم کرد و سازمان های جامعه کرد سازماندهی شده بود.

در بیانیه سازماندهندگان این راهپیمایی بزرگ آمده است: هدف اصلی برگزاری این راهپیمایی در لندن این است که به جهان و کوبانی بفهمانیم با آنها هستیم.

همچنین تجمع صدها نفری در تورین ایتالیا در حمایت از کردهای کوبانی برگزار شد و شرکت کنندگان شعار «کوبانی را آزاد کنید: «داعش را متوقف کنید» سر دادند.

کمپین بین المللی حمایت از نیروهای کرد و مردم کوبانی در برلین و هامبورگ آلمان نیز تشکیل شد و طی آن هزاران کرد با برافراشتن پرچم شان در خیابان ها دست به راهپیمایی زدند.

آنها پلاکاردهایی با مضمون توقف شبه نظامیان داعش و همچنین تصاویری از نیروهای کرد در دست داشتند. کودکان نیز در این راهپیمایی حضور داشته و شعارهایی برای صلح سر می دادند.

خیابان های پاریس، فرانسه نیز روز شنبه از حضور حامیان کردها پر بود.

معترضان پلاکاردهایی با عناوین «حمایت از مقاومت» و «نجات کوبانی» سر می دادند. در شهرهای استرالیا چون سیدنی و ملبورن نیز معترضان به خیابان ها آمدند و بنرهایی با عناوین «حملات داعش، حمایت ترکیه، مقاومت کوبانی» سر می دادند.

حامیان کردها در آتن یونان نیز در روز جهانی همبستگی با کردهای کوبانی به خیابان ها آمدند و پلاکاردهایی با عنوان داعش = ترکیه سر دادند. آنکارا به خاطر عدم انجام اقدامات مناسب در توقف حملات داعش و بی اعتنایی به تندروهای خارجی که از طریق این کشور به سوریه می روند تا به شبه نظامیان افراطی بپیوندند، در مظان اتهام قرار دارد.

در همین حال هزاران تن از حامیان کردها در استانبول و دیاربکر و در حمایت از نیروهای کرد گردهم آمدند. برخی از آنها پرچم کردها را در حمایت از عبدالله اوجالان، رهبر زندانی پ.ک.ک در دست داشتند.

راهپیمایی روز شنبه در حالی صورت گرفت که نیروهای پیشمرگ کرد از ترکیه وارد کوبانی شدند تا علیه داعش بجنگند.

همچنین اقلیت کرد در لبنان در منطقه عین المریسه در بیروت در راستای همبستگی با مردم کوبانی دست به تظاهرات زدند.

آنها شعارهایی در محکومیت وقایع شهر کوبانی سردادند.

کلید واژه ها: کوبانی نیروهای کرد


نظر شما :